pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 6 marca 2020
  • wyświetleń: 13980

Będą nowe kierunki kształcenia w szkołach średnich

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Nowoczesne pracownie zawodowe, ścisła współpraca z pracodawcami, którzy zatrudniają najlepszych absolwentów i świetne przygotowanie do matury w liceum plasującym się w czołówce na Śląsku - to oferta powiatowych szkół ponadpodstawowych.

Reklama

dni otwarte
Powiatowe szkoły otwierają drzwi przed kandydatami · fot. Powiat


Przed uczniami ósmych klas szkół podstawowych bardzo ważna decyzja. Każdy dzień przybliża ich do dokonania wyboru szkoły oraz kierunku, na którym już za parę miesięcy podejmą naukę.

Jaką ofertę mają powiatowe szkoły branżowe, technika i licea? Jakie kwalifikacje można zdobyć w ramach nauki zawodu, z którymi pracodawcami współpracują nasze szkoły, gdzie realizowane są staże i praktyki oraz w jakich rozszerzeniach i profilach kształcą powiatowe licea? Tego wszystkiego zainteresowani dowiedzą się jeszcze w marcu.

Wicestarosta pszczyński, Damian Cieszewski zachęca ośmioklasistów do podjęcia nauki w szkołach prowadzonych przez powiat pszczyński, wyliczając ich atuty. - Szeroki wachlarz zawodów, innowacje pedagogiczne, doskonale wyposażone pracownie, współpraca międzynarodowa oraz ścisła współpraca z przedsiębiorcami, którzy oferują uczniom możliwość zatrudnienia po ukończeniu szkoły - wylicza wicestarosta i podkreśla, że warto zwrócić także uwagę na ofertę powiatowych liceów. "Ogólniak" w PZS nr 2 kształci w takich profilach, jak: edukacja dla bezpieczeństwa (tzw. klasy mundurowe) czy pedagog społeczny z opieką socjalną. Z kolei LO im. Bolesława Chrobrego od lat znajduje się w gronie najlepszych liceów w Polsce.

Jakie nowości czekają na uczniów w roku szkolnym 2020/2021? Powiat pszczyński planuje uruchomić nowe kierunki kształcenia: technik spawalnictwa (PZS nr 1) oraz technik rachunkowości (PZS nr 2). W tym roku zostanie także otwarta Szkoła Branżowa II stopnia w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 kształcąca absolwentów szkoły branżowej I stopnia w formie wieczorowej na kierunkach: technik usług fryzjerskich, technik inżynierii sanitarnej, technik pojazdów samochodowych, technik elektryk oraz technik mechanik. Za ponad 800 tys. zł powstaną kolejne nowoczesne pracownie - programowania (PZS nr 1) i cukiernicza (PZS nr 2).

BM / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj