Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 marca 2020
  • 8 marca 2020
  • wyświetleń: 5722

[WIZUALIZACJA] Tak może wyglądać wodny plac zabaw w Pawłowicach

Trwają prace nad projektem wodnego placu zabaw. Koncepcja projektu już jest. Planuje się, że będzie on zlokalizowany na pawłowickim osiedlu, za domem kultury.

koncepcja budowy wodnego placu zabaw w Pawłowicach
Koncepcja budowy wodnego placu zabaw w Pawłowicach · fot. UG Pawłowice


Plac zabaw niektórymi elementami swojego wyposażenia będzie nawiązywał do zlokalizowanej w pobliżu osiedla kopalni i faktu, że przed wielu laty impulsem do powstania osiedla było uruchomienie dużego zakładu pracy. Jedną z wielu atrakcji będzie wodny strumyk wyłożony czarnymi kamieniami, po których będzie można chodzić masując sobie stopy, zaś woda w tym strumyku wylewać się będzie z górniczego wagonika jakim dawniej wożono węgiel. Wodny plac zabaw będzie nowym miejscem rekreacji i relaksu w gminie Pawłowice. W centralnym miejscu znajdzie się wydzielony teren o powierzchni ok. 350 metrów kwadratowych ze zraszaczami i fontannami, które pozwolą dzieciom (i dorosłym) do woli chlapać się wodą w upalne dni.

koncepcja budowy wodnego placu zabaw w Pawłowicach
Koncepcja budowy wodnego placu zabaw w Pawłowicach · fot. UG Pawłowice


Wójt Franciszek Dziendziel zaprezentował wizualizację nowej inwestycji podczas podpisywania porozumienia z Jastrzębską Spółką Węglową S.A. dotyczącego patronatu nad pawłowickim technikum (zobacz). Na spotkaniu obecni byli m. in. Artur Wojtków, zastępca prezesa Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., wiceprezes Fundacji JSW Aleksander Szymura i członek Rady Sławomir Kozłowski. Na inwestycję służącą wszystkim mieszkańcom gmina będzie starała się pozyskać darowiznę z Fundacji JSW.

Prezentacja wizualizacji wodnego placu zabaw w Pawłowicach - 03.2020
Prezentacja wizualizacji wodnego placu zabaw w Pawłowicach - 03.2020 · fot. UG Pawłowice


Wizualizację koncepcji przygotowała firma BAAZA Studio Projektowe Wojciech Pasterny z Czeladzi.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.