Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 8 marca 2020
  • wyświetleń: 3551

Gmina Goczałkowice-Zdrój ma swoje logo. To praca konkursowa

Wybrano najlepszy projekt spośród prac nadesłanych w konkursie na logo gminy Goczałkowice-Zdrój. Zwycięskie logo zawiera symbole, z którymi kojarzą się Goczałkowice - to woda oraz zieleń drzew, zamknięte w graficznej formie, będącej uproszczonym rysunkiem litery "G". Autorką projektu jest mieszkanka gminy, Justyna Oszek. Nowe logo będzie stosowane w materiałach informacyjnych i promocyjnych gminy, w celu identyfikacji wizualnej i promocji gminy. W oficjalnych materiałach nadal wykorzystywany będzie herb.

Logo gminy Goczałkowice-Zdrój


Logo zostało wyłonione w konkursie, w którym udział mogli wziąć wszyscy mieszkańcy Goczałkowic, bez względu na wiek czy doświadczenie - zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Łącznie wpłynęły 83 prace. - Cieszę się, że zainteresowanie konkursem było tak duże. Na tym właśnie nam zależało, żeby mieszkańcy pokazali nam, jak to logo powinno wyglądać. Raz jeszcze dziękuję za zaangażowanie i za wszystkie zgłoszone prace - mówi wójt Gabriela Placha.

Biorąc pod uwagę kryteria określone w konkursie komisja konkursowa zdecydowała, że najlepsza jest praca Justyny Oszek. Otrzymała tym samym nagrodę główną w wysokości 1000 zł. Komisja zaleciła też wprowadzenie kilku modyfikacji. W ten sposób powstała ostateczna wersja logo, którą gmina właśnie zaprezentowała.

- Na moim logo postanowiłam umieścić symbole, za które wraz z rodziną i znajomymi kochamy Goczałkowice najbardziej - pisze laureatka, Justyna Oszek w opisie projektu - Woda symbolizuje piękne tereny Jeziora Goczałkowickiego, rozrywkę i aktywny tryb życia. Zielone drzewa - to gospodarstwa ogrodnicze, ścieżki spacerowe i rowerowe oraz Park Zdrojowy. Całość moich skojarzeń i inspiracji zamknęłam w graficznej formie, która jest uproszczonym rysunkiem litery G - tłumaczy. W znaku wkomponowana została też ryba, która symbolizuje goczałkowickie uzdrowisko.

Justyna Oszek w Goczałkowicach mieszka od kilku lat. - Bardzo dobrze czuję się w Goczałkowicach. I dlatego z przyjemnością pracowało mi się nad stworzeniem projektu logo - przyznaje. Co ciekawe, od zawsze związana była z Jeziorem Goczałkowickim. Jest z Wisły Wielkiej, jej dom rodzinny znajduje się bardzo blisko jeziora. - Jako dzieci zawsze chodziliśmy nad Jezioro Goczałkowickie, dużo czasu spędzaliśmy tam na różnych zabawach - wspomina.

Laureatka konkursu lubi zajęcia plastyczne, z zawodu jest architektem wnętrz. Do udziału szczególnie zachęcała ją rodzina, która służyła także opiniami na kolejnych etapach tworzenia projektu. Projekt rozpoczęła od litery "G", w której umieściła ważne dla niej symbole związane z Goczałkowicami. - Tak naprawdę to pierwsza moja praca graficzna, która brała udział w jakimkolwiek konkursie, poza szkolnymi konkursami plastycznymi - przyznaje.

ar / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.