Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 marca 2020
  • wyświetleń: 5067

Studzionka: pijany kierowca bez uprawnień wpadł w ręce policji

W niedzielę, 1 marca policjanci ze Strumienia i Pawłowic, dzięki zgłoszeniu innego kierowcy, zatrzymali do kontroli 46-latka z powiatu bielskiego, który jechał ulicą Wodzisławską w Studzionce. Jak się okazało, mężczyzna był pijany i miał odebrane uprawnienia do kierowania pojazdami.

Pijany kierowca
Pijany kierowca bez uprawnień wpadł w ręce policji - 1.03.2020 · fot. nadesłane przez czytelnika


Około godziny 9.30 kierowca jadący ulicami Pruchnej zauważył, że mężczyzna prowadzący Dacię Sandero może być pijany. Nie wahając się ani chwili, zgłosił ten fakt na policję. Mundurowi natychmiast podjęli działania. Namierzyli mężczyznę w okolicach Strumienia i włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne. Do zatrzymania doszło jednak dopiero w Studzionce. 46-letni kierowca nie reagował bowiem na sygnały dźwiękowe i świetlne zmuszające do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna tłumaczył, że nie słyszał sygnałów i nie patrzył w lusterka.

Podczas kontroli okazało się, że mieszkaniec Zabrzega miał odebrane uprawnienia do kierowania pojazdami. Ponadto wykonane badanie trzeźwości wykazało, że 46-latek prowadził auto w stanie nietrzeźwości - 1,39 mg/l, co daje wynik blisko 3 promile.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Pawłowic.

BM, sid / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.