pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 6 marca 2020
  • wyświetleń: 8299

Odwołane: uczniowie szkół średnich będą debatować o ekologii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj

Nie odbędzie się drugi turniej debaty ekologicznej organizowany przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w ramach projektu Nie Dokarmiaj Smoga, który miał odbyć się 19 marca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Został odwołany zgodnie z zarządzeniami w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem.

I Turniej Debat - finał - 14.11.2018
I Turniej Debat - finał - 14.11.2018 · fot. Powiat


W turnieju wezmą udział uczniowie szkół średnich powiatu pszczyńskiego, którym leży na sercu poprawa jakości powietrza w gminie Pszczyna i pozostałych miejscowościach powiatu. Czteroosobowe drużyny zmierzą się z tezami związanymi z problematyką zrównoważonego transportu. O poziom merytoryczny debaty zadbają marszałkowie i jury z Koła Naukowego Debat Oksfordzkich przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Merytoryczne wsparcie dla debat w dziedzinie ekologii stanowić będą: prodziekan ds. Promocji i Współpracy z Otoczeniem UŚ dr hab. Edyta Sierka, dyrektor Śląskiego Centrum Wody UŚ dr Andrzej Woźnica oraz naczelnik wydziału rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska Starostwa Powiatowego w Pszczynie Maria Adamczyk.

Tematyka i sposób przeprowadzenia turnieju ma skłonić uczniów i zgromadzoną publiczność do większej aktywności na polu ekologii i do zaangażowania w życie publiczne.

Turniej będzie poprzedzony warsztatami dla młodzieży i opiekunów wprowadzającymi w tajniki debaty, które poprowadzi Jakub Pieczka.

Organizatorem wydarzenia jest Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie przy wsparciu Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta oraz Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie i Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie.

Harmonogram II Pszczyńskiego Turnieju Debat Ekologicznych - 19 marca:

- ODWOŁANE
Część I: godz. 9.00 - 11.30
PZS nr 2 w Pszczynie, ul. Szymanowskiego 12, budynek Internatu

Część II: godz. 12.00 - 14.30
sala sesyjna Starostwa Powiatowego w Pszczynie, ul. 3 Maja 10


Do pobrania:


plakat eko debata

BM / pless.pl
źródło: POPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POPP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj