Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 28 lutego 2020
  • wyświetleń: 1715

Grypa - jak skutecznie jej zapobiegać?

Materiał partnera:

Okres jesienno-zimowy to prawdziwy raj dla wirusów, bakterii i innych drobnoustrojów, które tylko czekają na odpowiedni moment, aby zaatakować nasz układ immunologiczny. Zimą nasza odporność może być nieco obniżona ze względu na niższą dawkę promieni słonecznych czy gwałtowne zmiany temperatury towarzyszące wychodzeniu z ogrzewanych pomieszczeń na kilkustopniowe mrozy. Dochodzi do tego dieta uboga w warzywa i owoce, których dostępność jest nieco bardziej ograniczona niż wiosną czy latem. To jednak nie oznacza, że jesteśmy skazani na zakażenie infekcjami wirusowymi czy bakteryjnymi. Możemy kompleksowo zapobiegać przeziębieniu i grypie stosując się do kilku podstawowych zasad niezbędnych do zachowania ostrożności w tym gorącym okresie, a także wyposażyć nasze mieszkanie w urządzenia zduszające niebezpieczeństwo w zarodku. Zatem jak skutecznie chronić się przed grypą?

Grypa - jak skutecznie jej zapobiegać?


Prewencja grypy: przestrzeganie zasad higienyWirusy grypy najczęściej rozprzestrzeniają się drogą kropelkową, dlatego też nawet niewielki kontakt z osobą zarażoną może mieć przykre konsekwencje. Każde kichnięcie czy odkaszlnięcie jest obarczone ryzykiem szybkiego rozprzestrzenienia się wirusa na większą skalę, stąd też sezonowe epidemie grypowe. Dlatego tak ważne jest zachowanie podstawowych zasad higieny osobistej - dokładne mycie rąk wodą z detergentem to absolutna konieczność. Ręce po umyciu warto osuszać ręcznikiem jednorazowym, aby ograniczyć ryzyko zarażenia się wirusem poprzez użytkowanie przedmiotów, które potencjalnie mogły być w zasięgu osoby chorej na grypę.

Prewencja grypy: maseczki jednorazoweW ostatnim czasie bardzo dużo mówi się o maseczkach jednorazowych nie tylko w kontekście grypy, ale również smogu, który stanowi coraz większy problem współczesnego świata. Maseczki nie gwarantują stuprocentowej ochrony przed czynnikami szkodliwymi, zwłaszcza w przypadku zanieczyszczenia powietrza ciężkimi pyłami i toksycznymi substancjami. Jednak gdy w grę wchodzi kontakt z chorym na grypę, zwykła maseczka jednorazowa dostępna w aptece może okazać się nieoceniona. Ostrożności nigdy za wiele, dlatego w okresie o największym odsetku zachorowań na grypę warto zakładać maseczkę udając się w miejsca publiczne. Najlepszym środkiem prewencyjnym wydaje się unikanie tłumów, jednak przy nowoczesnym trybie życia jest to niemal niemożliwe.

Prewencja grypy: oczyszczacz powietrzaUrządzenie, które coraz częściej pojawia się w polskich domach. Mogłoby się wydawać, że powietrze w naszych mieszkaniach wykazuje się znacznie lepszą jakością niż to, którym oddychamy na zewnątrz. Rzeczywistość potrafi być jednak całkowicie inna - powietrze w naszych domach systematycznie się pogarsza, z przyczyn od nas niezależnych lub też wskutek naszych nieprzemyślanych działań. Sezon grypowy to prawdziwy poligon doświadczalny zwłaszcza dla dużych rodzin. Jedna zainfekowana osoba staje się punktem zapalnym dla domowej epidemii, jednak przy pomocy oczyszczacza powietrza marki SHARP z technologią Plasmcluster możemy skutecznie eliminować wirusy grypy z powietrza.

Innowacyjna technologia PlasmclusterCzym jest Plasmcluster? To technologia jonowa opatentowana przez specjalistów marki SHARP, która doskonale sprawdza się w walce z czynnikami chorobotwórczymi jak wirusy, bakterie, alergeny, pleśń czy grzyby. Technologia Plasmcluster oparta jest na emitowaniu do atmosfery dodatnich i ujemnych jonów, które łącząc się z wodą tworzą klastry jonowe. One z kolei neutralizują napotkane na swojej drodze szkodliwe substancje, uszkadzając ich strukturę białkową. Jonizacja wytwarzana przez oczyszczacze powietrza SHARP jest całkowicie niegroźna dla zdrowia, co jeszcze w większym stopniu zwiększa komfort ich użytkowania.

Prewencja grypy: szczepionka przeciw grypieSzczepienia przeciwgrypowe, choć nieobowiązkowe, cieszą się dużym zainteresowaniem. Szczepionka w dużym stopniu minimalizuje ryzyko zachorowania na grypę, jednak wykazuje się najlepszą efektywnością, kiedy zostanie podana odpowiednio wcześnie. Najwięcej osób zgłasza się na szczepienie wraz z rozpoczęciem się jesieni, co jest wydaje się najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Co ważne, szczepić się powinniśmy niemal co sezon grypowy - wirusy wywołujące chorobę często ulegają mutacjom, przez co antygeny podawane w szczepionkach nie radzą sobie z neutralizacją nowych struktur wirusowych.