Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 28 lutego 2020
  • wyświetleń: 4706

Uszkodził samochód, znieważył policjantów i posiadał marihuanę

27-letniemu mieszkańcowi gminy Pawłowice zarzuca się wybicie szyby w Volkswagenie Turanie i wyrwanie wycieraczki. Jak się okazało, mężczyzna działał w warunkach powrotu do przestępstwa. 27-latek usłyszał także dwa inne zarzuty dotyczące znieważenia policjantów i nielegalnego posiadania środków odurzających.

W minioną sobotę (22 lutego), po odebranym przed godziną 16.00 zgłoszeniu niszczenia samochodu, dyżurny skierował na miejsce patrol policji. W rejonie lodowiska znajdującego się przy ul. Pukowca w Pawłowicach, mundurowi zauważyli młodego mężczyznę przy uszkodzonym Volkswagenie. W samochodzie była wybita szyba i wyrwana wycieraczka. Właściciel auta wycenił wartość strat na 1000 złotych. Okazało się jednak, że to nie pierwszy raz, kiedy 27-latek działał na szkodę innej osoby.

Swoje niewłaściwe zachowanie mężczyzna tłumaczył wpływem alkoholu i narkotyków. Składając wyjaśnienia, przyznał się również do znieważenia pawłowickich policjantów. Przepisy kodeksu karnego chronią funkcjonariuszy podczas ich codziennej służby i takie incydenty, jak ich znieważenie, każdorazowo rodzą konsekwencje prawne. 27-latkowi przyjdzie jeszcze odpowiedzieć za pół grama marihuany, która znajdowała się w znalezionym przy nim młynku do mielenia suszu.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.