pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 marca 2020
  • 8 marca 2020
  • wyświetleń: 10202

Pszczyna dołączy do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii?

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (GZM) to aktualnie 41 miast i gmin o łącznej powierzchni 2,5 tys. km kw., w których mieszka 2,3 mln mieszkańców, działa 240 tys. firm i przedsiębiorstw, wytwarzających ok. 8 proc. PKB naszego kraju. Radni Rady Miejskiej w Pszczynie zawnioskowali o wystąpienie do władz GZM w zakresie możliwości przyłączenia się gminy Pszczyna oraz przedstawienia ewentualnych działań, jakie należy podjąć.

pszczyna,park,parkpszczyński,zamekwpszczynie,rynek,spacer,silesia,lovesilesia,fotodnia,instagram
Pszczyna dołączy do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii?


Najważniejszym celem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii jest podejmowanie działań poprawiających jakość i komfort życia mieszkańców poprzez wprowadzanie wspólnych rozwiązań, wykorzystując potencjał gmin członkowskich, pobudzając kreatywność mieszkańców oraz inspirując zmiany, umożliwiające przyspieszenie procesów gospodarczych i społecznych, prowadzących do stworzenia ośrodka wzrostu, mogącego konkurować z innymi obszarami metropolitalnymi w kraju i na świecie.

W związku z powyższym radni Rady Miejskiej w Pszczynie: Marta Wojciechowska-Smolarz, Renata Dyrda, Arkadiusz Gardiasz, Marek Dutkowski, Maciej Stieber i Grzegorz Kuczera zawnioskowali o wystąpienie do władz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w zakresie możliwości przyłączenia się gminy Pszczyna oraz przedstawienia ewentualnych działań, jakie należy podjąć.

- Biorąc pod uwagę transport publiczny, rozwój społeczno-gospodarczy, usługi publiczne, kształtowanie ładu przestrzennego oraz promocję, w naszej opinii zasadne jest podjęcie działań inicjujących przystąpienie gminy do Metropolii jak również rozpoczęcie publicznej debaty na temat korzyści, szans oraz mocnych stron. Działając wspólnie, mamy szansę stawać się bardziej skutecznymi - argumentują radni.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.