pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 27 lutego 2020
  • 28 lutego 2020
  • wyświetleń: 9099

W szkołach i starostwie pojawiają się dozowniki z żelem do dezynfekcji rąk

W pszczyńskim starostwie, w powiatowych szkołach oraz pozostałych jednostkach montowane są dozowniki z żelem do dezynfekcji rąk. - Zachęcamy mieszkańców, by w najprostszy sposób - myjąc dłonie - zapobiegali rozprzestrzenianiu się chorób wirusowych - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Dozowniki do dezynfekcji rąk w szkołach i starostwie - 27.02.2020 · fot. Powiat


- 1 gram profilaktyki więcej waży niż kilogram leczenia. Jesteśmy w sytuacji, kiedy na świecie rozprzestrzenia się niebezpieczny wirus. Stąd w miejscach, gdzie mieszkańcy spotykają się w dużych grupach, warto działać profilaktycznie - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Główny Inspektor Sanitarny podkreśla, że najprostszą metodą, która pomaga chronić się przed zarażeniem wirusami jest częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeżeli nie mamy do nich dostępu, używanie płynów i żeli na bazie alkoholu. Dlatego dozowniki z żelem do dezynfekcji rąk montowane są przy każdym wejściu do budynku Starostwa Powiatowego, w centrum przesiadkowym, a także w powiatowych jednostkach, w tym w szkołach średnich. Przy dozownikach znajdują się instrukcje, jak skutecznie myć ręce.

Dozowniki do dezynfekcji rąk w szkołach i starostwie - 27.02.2020
Dozowniki do dezynfekcji rąk w szkołach i starostwie - 27.02.2020 · fot. Powiat


Warto sobie uświadamiać, że prosta profilaktyka może nas uchronić przed zarażeniem chorobami wirusowymi. To nie tylko właściwe mycie rąk, ale także odpowiednie zasady ochrony podczas kaszlu i kichania (zakryj usta i nos zgiętym łokciem, nie dłonią), zachowanie co najmniej 1 metra odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę czy unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

Placówki opieki zdrowotnej na terenie powiatu otrzymały zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego. - Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrekcją pszczyńskiego szpitala, który ograniczył odwiedziny pacjentów i również działa profilaktycznie. Szpital korzysta z dozowników z żelami do dezynfekcji. Na moją prośbę wystawił je również przy wejściach do budynku - mówi starosta i podkreśla, że ma nadzieję, że trudniejsze momenty nie nadejdą, a profilaktyka na pewno w tym pomoże.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.