pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 27 lutego 2020
  • 29 lutego 2020
  • wyświetleń: 32476

[ZDJĘCIA, WIDEO] Postępują prace przy budowie ronda na DW 939

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa ronda na ulicy Cieszyńskiej i Zdrojowej" podaj

Efekty wysiłków robotników pracujących przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Cieszyńskiej, Zdrojowej i Sznelowiec w Pszczynie widać "gołym okiem". W czwartek, 27 lutego nastąpiła zmiana organizacji ruchu w obrębie inwestycji.

Reklama

Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Cieszyńskiej, Zdrojowej i Sznelowiec - 26.02.2020 · fot. sid / pless.pl


Kierowcy jadący od Pszczyny w kierunku Łąki (i odwrotnie) będą przejeżdżać przez nowe rondo. Użytkownicy dróg wyjeżdżający z ulicy Zdrojowej w stronę Łąki również pojadą przez rondo. Natomiast kierowcy chcący wyjechać z ulicy Zdrojowej w stronę Pszczyny pojadą w prawo ul. Cieszyńską - tak jak dotychczas.

Tempo prac pozwala przypuszczać, że inwestycja może zostać oddana do użytku szybciej niż planowano. Zobaczcie jak obecnie prezentuje się to miejsce na ujęciach z drona.

Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Cieszyńskiej, Zdrojowej i Sznelowiec - 26.02.2020 · fot. sid / pless.pl


Zadanie polega na budowie skrzyżowania typu rondo z czterema wlotami, średnicą ronda 32 m, średnicą wyspy 17 m i szerokością jezdni ronda 5,5 m. Ponadto zaplanowano między innymi: budowę zatoki autobusowej, ciągi piesze, ciągi rowerowe, budowę nowego oświetlenia oraz remont lub przebudowę istniejących zjazdów.

Planowany termin realizacji przypadał na dzień 31 października 2020 r. Wiele wskazuje jednak na to, że inwestycja może zostać oddana do użytku szybciej niż planowano.Przypominamy, że otwarcie ofert na realizację tego zadania nastąpiło 9 sierpnia. Swoje propozycje złożyło pięciu wykonawców. Najniższa złożona oferta wynosiła 5 246 445,03 zł (P.B.D. Drogopol-ZW sp. z o.o. z Katowic). Pierwotnie na realizację tego zadania w budżecie województwa śląskiego zaplanowano przeznaczenie 5 139 351,90 zł, jednak sierpniową uchwałą Zarządu Województwa Śląskiego udało się zwiększyć finansowanie, dzięki czemu Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach mógł dokonać wyboru oferty.

Budowa ronda na ulicy Cieszyńskiej i Zdrojowej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa ronda na ulicy Cieszyńskiej i Zdrojowej" podaj

BM, sid / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.