Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

 • 28 lutego 2020
 • wyświetleń: 2711

Akcja PIT za 2019 rok. Rozlicz się z usługą Twój e-PIT

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pszczynie informuje, że od 15 lutego na stronie Ministerstwa Finansów została uruchomiona usługa Twój e-PIT, za pośrednictwem której można złożyć zeznanie PIT-37, PIT-38, PIT-36, PIT-28 za 2019 rok.

Naczelnik Urzędu Skarbowego zachęca do składania zeznań drogą elektroniczną, co jest szybkie, łatwe i bezpieczne. Dodatkową korzyścią jest krótszy termin zwrotu z zeznań złożonych elektronicznie, który wynosi 45 dni. Natomiast dla zeznań złożonych papierowo wynosi 3 miesiące od dnia poprawnie złożonego zeznania.

Jak złożyć zeznanie podatkowe w e-PIT?W serwisie podatki.gov.pl wybierz Twój e-PIT

1. Uwierzytelnij się
Wpisz swoje dane:
 • PESEL (albo: NIP i datę urodzenia) 
 • kwotę przychodu z deklaracji za rok 2018
 • jedną z kwot przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za rok 2019 i potwierdź kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z deklaracji za rok 2018r. Jeżeli otrzymałeś informację od organu rentowego (PIT-40A) i w 2018r. nie rozliczyłeś się samodzielnie - podaj kwotę nadpłaty/do zapłaty z PIT-40A.

lub użyj profilu zaufanego.

2. Sprawdź swoje dane

Teraz możesz:
 • zaakceptować zeznanie bez zmian i pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO)
 • zmienić zeznanie, zaakceptować zmienione zeznanie i pobrać UPO:

 • Jeśli nie rozliczasz się indywidualnie, zmienić sposób rozliczenia na wspólne z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dzieci
 • zmienić lub wskazać organizację pożytku publicznego (OPP), której chcesz przekazać 1% podatku
 • zmienić dane ulgi na dzieci lub dodać ulgę
 • dodać inne dane (np. ulga termomodernizacyjna, odliczenia darowizny na cele krwiodawstwa, kultu religijnego, wydatki na cele rehabilitacyjne lub z tytułu użytkowania internetu, wpłaty na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE)

 • odrzucić przygotowany PIT i wypełnić samodzielnie w formie innej niż usługa Twój e-PIT. Wówczas proponowane przez urząd zeznanie nie będzie brane pod uwagę
 • nie zrobić nic — wówczas 30 kwietnia Twoje rozliczenie zostanie uznane za złożone, chyba, że rozliczyłeś się wcześniej lub w innej formie.


Ważne: dla zeznań PIT-28 oraz PIT-36 nie będzie automatycznej akceptacji z dniem 30.04.2020r.

Ważne: w przypadku PIT-28 i PIT-36 nie dotyczy przychodów z działalności gospodarczej oraz działów specjalnych produkcji rolnej.

Naczelnik Urzędu Skarbowego informuje, że jeżeli z zeznania podatkowego wynika kwota do zwrotu, w składanym zeznaniu można wskazać numer rachunku bankowego oraz posiadacza rachunku. Nie należy wypełniać tych danych w przypadku gdy rachunek bankowy został już zgłoszony w latach poprzednich i nie uległ zmianie.

Jeżeli natomiast z zeznania podatkowego wynika kwota do zapłaty, kwotę należy wpłacić na wygenerowany na stronie Ministerstwa Finansów indywidualny mikrorachunek podatkowy.

Naczelnik Urzędu Skarbowego przypomina, że zeznania PIT-28 za 2019r. należy składać do 2 marca. Natomiast zeznania PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39 należy składać do 30 kwietnia.

ar / pless.pl, źródło: Urząd Skarbowy w Pszczynie

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.