pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 lutego 2020
  • 29 lutego 2020
  • wyświetleń: 12230

Łukasz Piszczek dołączył do Klubu Wybitnego Reprezentanta

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Łukasz Piszczek" podaj

Łukasz Piszczek, 66-krotny reprezentant Polski, na wniosek przewodniczącego Klubu Wybitnego Reprezentanta Dariusza Dziekanowskiego, został włączony do Klubu Wybitnego Reprezentanta. Decyzję z aprobatą przyjął zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej na piątkowym posiedzeniu.

Łukasz Piszczek
Łukasz Piszczek · fot. Łączy nas Piłka


Klub Wybitnego Reprezentanta, poprzez uhonorowanie najwybitniejszych polskich piłkarzy, daje wyraz uznania dla ich talentu, cech charakteru, sportowych dokonań i wkładu w rozwój polskiego piłkarstwa. Członkami Klubu zostają piłkarze, którzy w pierwszej reprezentacji rozegrali minimum 80 meczów międzypaństwowych. Członkami honorowymi klubu mogą ponadto zostać kadrowicze, którzy nie rozegrali wymaganego minimum spotkań, jednak wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami sportowymi oraz postawą poza boiskiem.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem Klubu Wybitnego Reprezentanta, w uzasadnionych przypadkach członkami Klubu mogą zostać zawodnicy, którzy w reprezentacji Polski rozegrali co najmniej 40 meczów międzypaństwowych wg oficjalnych kryteriów FIFA, jednakże wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami sportowymi oraz postawą poza boiskiem.

Łukasz Piszczek
Łukasz Piszczek · fot. Łączy nas Piłka


Taka osobą jest bez wątpienia Łukasz Piszczek. - W meczu eliminacji mistrzostw Europy 2020 ze Słowenią (19 listopada 2019 - przyp. red.) na PGE Narodowym w Warszawie po raz ostatni w biało-czerwonych barwach zobaczymy wyjątkową postać - Łukasza Piszczka. Chcemy mu podziękować za lata wielkiej gry w reprezentacji Polski. Za serce, ambicję, pełen profesjonalizm i zawsze wysoką formę w narodowych barwach. Zgotujmy mu wszyscy wspaniałe pożegnanie z reprezentacją. Wyjątkowo na to zasłużył. "Piszczu", dziękujemy! - pisał w słowie wstępnym do Programu Meczowego na Słowenię Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.Łukasz Piszczek reprezentował Polskę w latach 2007-2019 i wystąpił w 66 meczach drużyny narodowej, w których strzelił trzy gole. W grudniu 2019 roku został wybrany do Reprezentacji 100-lecia PZPN. Był uczestnikiem czterech wielkich turniejów: mistrzostw Europy 2008, 2012, 2016 oraz mistrzostw świata 2018. Po mundialu w Rosji, dokładnie 4 sierpnia 2018 roku, piłkarz zrezygnował z gry w drużynie narodowej.

- W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje. Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca. 11 lat zawsze z dumą reprezentowałem Polskę w seniorskiej reprezentacji. Był to wyjątkowy czas. Będę go zawsze bardzo miło wspominał - napisał zawodnik na Instagramie.

W listopadowym meczu eliminacji EURO 2020 ze Słowenią Piszczek dostał szansę oficjalnego pożegnania się z drużyną narodową. Wystąpił w pierwszym składzie i przebywał na boisku do 45. minuty. Kiedy schodził, koledzy ustawili mu szpaler, a kibice na PGE Narodowym zgotowali owację na stojąco.W ostatnich dniach Piszczek zaliczył swój 50. występ w Lidze Mistrzów, w meczu Borussii Dortmund z Paris Saint-Germain F.C. Żaden inny zawodnik BVB nie może pochwalić się takim osiągnięciem w Champions League. W dodatku polski obrońca jubileusz uczcił jako kapitan ekipy z Signal Iduna Park, która w pierwszym spotkaniu 1/8 finału rozgrywek pokonała na własnym boisku PSG 2:1

Piszczek może pochwalić się bogatą karierą klubową. W sezonie 2006/2007 był mistrzem Polski z Zagłębiem Lubin. Z Borussią Dortmund, w której występuje już od dziesięciu lat, dwukrotnie zdobył mistrzostwo Niemiec, dwukrotnie Puchar Niemiec i dwukrotnie Superpuchar Niemiec. W latach 2010/2011 i 2011/2012 "Kicker" wybierał go najlepszym prawym obrońcą Bundesligi. W kampaniach 2015/2016 i 2016/2017 znalazł się również w drużynie sezonu w Bundeslidze.

Loading...

new / pless.pl, źródło: Łączy nas piłka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Łukasz Piszczek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Łukasz Piszczek" podaj