pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

 • 27 lutego 2020
 • wyświetleń: 3975

Kredyt konsolidacyjny - czym jest i kiedy warto go zaciągać?

Materiał partnera:

Kredyt konsolidacyjny w dużym skrócie można opisać jako celowe zobowiązanie finansowe, które ma na celu spłatę innych, dodatkowych zobowiązań. Mamy wtedy do czynienia z jedną, a przede wszystkim niższą ratą, która przekłada się na podratowanie domowego budżetu.

Gotówkowy kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie finansowe przeznaczone dla osób, które mają do czynienia z ilością zadłużenia, które stanowi bardzo duże zobowiązanie dla domowego budżetu. Kredyt konsolidacyjny jest kredytem celowym przeznaczonym na spłatę dotychczas zaciągniętych zobowiązań. Konsolidacja to zatem nic innego, jak połączenie wielu zobowiązań w jedno, które w praktyce ma być łatwiejsze do spłaty. Aby wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie kredyt i uniknąć ewentualnych kłopotów należy przede wszystkim dokładnie przeanalizować własne dochody, niepotrzebne wydatki, poszukać możliwości oszczędności lub większego zarobku. Nie bez znaczenia jest również dokładne przyjrzenie się kredytom/pożyczkom, które już posiadamy. Nie ma bowiem przymusu konsolidacji wszystkich zobowiązań, jakie posiadamy. Wybraną część można spłacić zgodnie z ustalonym z bankiem harmonogramem.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy doradcy przy kredycie konsolidacyjnym?Wybór odpowiedniego kredytu konsolidacyjnego nie jest prostym zadaniem, głównie ze względu na różnorodność ofert bankowych i kryteriów, które trzeba spełnić, aby kredyt uzyskać. Samodzielne poszukiwanie kredytu konsolidacyjnego oraz negocjacja z instytucjami finansowymi mogą być bardzo trudne, co przełoży się na uzyskanie gorszego kredytu. Przeglądając oferty banków trudno również samodzielnie ustalić, jakie zobowiązania można konsolidować. Rozwiązaniem dla osób, które chcą pomniejszyć swoją ratę jest skorzystanie z pomocy wyspecjalizowanego doradcy kredytowego, np. Direct.money.pl. Oferta doradców jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak również firm. Dlaczego warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego? Powodów jest kilka:
 • oszczędność czasu oraz pieniędzy,
 • możliwość uzyskania rzetelnych informacji o kredycie w ciągu jednej wizyty,
 • dopasowanie oferty do naszych możliwości finansowych,
 • dopasowanie oferty do posiadanych zobowiązań,
 • indywidualne podejście,
 • pomoc doświadczonego i zorientowanego w bieżących ofertach eksperta.


Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny?Procedura ubiegania się o gotówkowy kredyt konsolidacyjny jest bardzo podobna do tej przy staraniu się np. o kredyt hipoteczny. Bank dokładnie sprawdzi zdolność kredytową na podstawie historii w Biurze Informacji Kredytowej. Pod uwagę brane są oczywiście dochody ubiegającego się o kredyt, dotychczasowe zobowiązania, wydatki oraz rodzaj umowy z pracodawcą. Ubiegając się o kredyt warto pozbyć się wszystkich możliwych długów, spłacić karty kredytowe. Do konsolidacji powinny zostać tylko zobowiązania, które wynikają np. z kredytu hipotecznego, na remont, samochodowego czy innego ratalnego. Warto zwrócić uwagę na fakt, że przy kredytach konsolidacyjnych mniej opłacalne jest korzystanie z usług parabanków, które oferują dużo gorsze warunki i dodatkowo mogą stosować zapisy w regulaminie, które narażą potencjalnego kredytobiorcę na brak pozytywnych skutków w postaci mniejszej raty kredytu. Dla banku kredyt konsolidacyjny jest również opłacalny, bo wiąże nowego klienta z bankiem na dłuższy czas.

Dokumenty potrzebne do uzyskania kredytuUbiegając się o kredyt konsolidacyjny trzeba przestawić niezbędne dokumenty, które potwierdzą naszą tożsamość oraz dochody. Należy przygotować:
 • dowód osobisty,
 • zaświadczenia o dochodach,
 • zaświadczenie potwierdzające rodzaj stosunku pracy,
 • wyciąg z konta bankowego,
 • umowy kredytowe wszystkich dotychczasowych zobowiązań wraz z harmonogramami spłat.


Dokumenty warto przygotować odpowiednio wcześniej, aby spokojnie przygotować się na wizytę w banku. Dobrym rozwiązaniem jest również zapoznanie się z wymaganiami konkretnego banku, w którym ubiegamy się o kredyt, gdyż może on sobie życzyć dodatkowej dokumentacji.