Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 24 lutego 2020
  • wyświetleń: 1364

Kilka słów o etykietach samoprzylepnych

Materiał partnera:

Odpowiednie oznaczenie produktów i środków trwałych znacząco usprawnia pracę magazynów, sklepów i centrów dystrybucyjnych. Ze względu na to, że dzisiejsza logistyka niemal w stu procentach polega na technologii kodów kreskowych do automatycznej identyfikacji, właściwie wykonana etykieta samoprzylepna z kodem kreskowym jest gwarantem poprawnego przebiegu procesu. Poniżej przedstawiamy kilka istotnych faktów o etykietach, jak również o technologiach, które aktualnie są wiodące w przypadku ich produkcji.

Etykiety samoprzylepne są obecne w praktycznie każdej branży: niezależnie od tego, czy zajmujemy się produkcją części metalowych do biznesów automotive, dystrybucją kosmetyków i środków czystości, czy też pożywienia - etykiety samoprzylepne nie tylko posłużą do poprawnej identyfikacji danego wyrobu, ale również do wizualnego wzmocnienia danej marki. Warto również zauważyć, że dostępne są przeróżne materiały i zdobienia, które mogą zostać wykorzystane do stworzenia etykiety. Ponieważ aktualnym trendem jest ekologia, do wyboru mamy także etykiety, które są w całości poddawane recyklingowi, a także takie, które w części są biodegradowalne.

Każdą etykietę można dodatkowo urozmaicić za pomocą zdobienia etykiet: szczególne wrażenie robią złocenia, srebrzenia i najróżniejsze tłoczenia. Dzięki takim rozwiązaniom gwarantujemy naszemu produktowi unikalność, co sprawi, że będzie wyróżniał się spośród setek innych ofert konkurencji.

Na rynku mamy dostępne najróżniejsze metody druku etykiet, a każda przydaje się w przypadku innych wolumenów. Najbardziej popularną i najpowszechniej używaną jest technologia druku fleksograficznego - przydatna i opłacalna zazwyczaj w przypadku bardzo dużych wolumenów etykiet.

Warto jednak również zwrócić uwagę na to, że od kilku lat obserwujemy wzrost cyfrowego wykonywania etykiet samoprzylepnych. UV-INKJET to technologia druku rolowego, która pozwala na wytwarzanie bardzo dużych wolumenów etykiet w bardzo krótkim czasie. Jest ona także przydatna ze względu na niskie koszty wytworzenia małych wolumenów. To spory plus, zwłaszcza w porównaniu z fleksograficznym drukiem, gdzie musimy zdecydować się na druk sporych nakładów, aby ten w ogóle się nam opłacał cenowo. HIT-Kody Kreskowe jest również drukarnią, która produkuje etykiety cyfrowe.

Bardzo młodym rozwiązaniem jest technologia druku UV-gel - działa ona na tej samej zasadzie co UV-INKJET (tusz utwardzany światłem UV), ale tutaj tusze osiągają konsystencję żelu, dzięki czemu przydają się do nakładania na materiały bardziej elastyczne niż klasyczny papier.