pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 lutego 2020
  • wyświetleń: 11986

Postępy prac na Stadionie Miejskim. Łagodna zima sprzyja budowlańcom

Sprzyjające warunki atmosferyczne spowodowały, że na Stadionie Miejskim im. Jana Larysza w Pszczynie prace budowlane trwają nieprzerwanie przez całą zimę.Obecnie zamontowano studnie techniczne oraz słupy oświetleniowe stadionu, a w nowo powstałym budynku instalacje. Równocześnie profilowana jest podbudowa boiska.

Przypominamy, na przebudowanym obiekcie powstanie sześciotorowa bieżnia o długości 400 metrów, dodatkowy pas z rowem z wodą do biegów z przeszkodami, a także ośmiotorowa bieżnia prosta do biegów na 100 m i 110 m przez płotki, dwustronna skocznia do skoku o tyczce z rozbiegiem, dwustronna skocznia do skoku w dal i trójskoku wraz z rozbiegiem zakończone wspólną zeskocznią wypełnioną piaskiem, rzutnia do pchnięcia kulą, dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie rzutnie do rzutu oszczepem z rozbiegiem i sektorem rzutów na płycie boiska, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem otoczone klatką ochronną z polem wyrzutu na płytę boiska.

stadion miejski
Postępy prac na Stadionie Miejskim. Łagodna zima sprzyja budowlańcom · fot. Jacek Dymeterko, PHU GRUMIX


Powstaną również budynki zaplecza, nowa płyta boiska, odwodnienie stadionu oraz terenów wybrukowanych, ciągi komunikacyjne i nowe oświetlenie stadionu.

Całkowita wartość zadania wyniesie 6 987 567 zł. Ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach "Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej 2018" Urząd Miejski w Pszczynie pozyskał dotację w wysokości 2 mln zł. Prace mają zakończyć się 30 września br.

stadion
Postępy prac na Stadionie Miejskim. Łagodna zima sprzyja budowlańcom · fot. Jacek Dymeterko, PHU GRUMIX

ab / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.