Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 21 lutego 2020
  • wyświetleń: 1070

Co robić gdy telefon się "muli"

Materiał partnera:

Posiadając telefon doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak często zdarza mu się nieco wolniej działać. Co jednak możemy zrobić, gdy telefon "muli", a zamknięcie wszystkich działających w tle aplikacji, a także resetowanie telefonu tak naprawdę nie przynoszą żadnego efektu? Rozwiązań jest sporo i mimo, że przyczyn wolnego działania sprzętu może być całe mnóstwo, każde z nich jest na tyle bezpieczne, że po prostu warto go spróbować - a nuż w naszym przypadku okaże się skuteczne? 

Co robić gdy telefon się "muli"


Rzeczy podstawoweNad działaniem naszego systemu w telefonie czuwa aplikacja zwana launcherem i o ile większość z nas korzysta z nakładki dostarczonej przez samego producenta, bardzo często okazuje się ona bardzo słabo zoptymalizowana. Na szczęście na rynku znaleźć można sporo innych, w tym tych tworzonych przez samych ludzi - wybierzmy tę, która będzie działała najszybciej. Nawet kosztem nieco mniej atrakcyjnego wyglądu.

System operacyjny wyposażony jest w wiele funkcji mających na celu ułatwienie obsługi telefonu. Jedną z tych rzeczy jest obsługa gestów lub też sterowanie telefonem za pomocą głosu - obie te funkcje zmuszają nasz telefon do "czekania" na nasze gesty czy komendy wydawane głosem. A to sprawia, że działa on wolniej, właśnie przez takie nasłuchiwanie. Jeżeli nie korzystamy z tego na co dzień, po prostu to wyłączmy - podobnie sprawa się ma z asystentem Google, szybkim otwieraniem aplikacji aparatu, a także chociażby komunikacją NFC - warto ją włączać tylko wtedy, gdy zajdzie potrzeba jej wykorzystania.

Jeżeli żaden ze sposobów nam nie pomoże, zawsze możemy zresetować telefon do ustawień fabrycznych - jest to jednak dość inwazyjna metoda, powodująca utratę wszystkich naszych danych.

A co jakby zrobić porządki?Samo odinstalowanie niepotrzebnych aplikacji i zadbanie o ich właściwe działanie, a nawet resetowanie telefonu nie wystarczą, żeby ten działał szybciej - przynajmniej nie w długofalowej perspektywie. Warto więc przeprowadzić ogólną konserwację naszego telefonu i zająć się usunięciem wszystkiego, czego w tym momencie nie potrzebujmy. Wyłączmy więc aplikacje działające w tle, przynajmniej te, których nie używamy. Zadbajmy też o pozbycie się plików z pamięci podręcznej oraz przede wszystkim o to, aby na karcie pamięci (a także na wbudowanej pamięci wewnętrznej) znajdowało się wystarczająco dużo miejsca. System wymaga do swojego poprawnego działania sporo powierzchni - warto więc zadbać o to, by po prostu nigdy jej nie brakowało.

PodsumowanieIstnieje sporo sposobów na poradzenie sobie z zamulającym telefonem. Choć resetowanie telefonu wciąż należy do najszybszych i doraźnie skutecznie pomagających, rozsądnym wydaje się sięgnięcie po środki bardziej długotrwałe, które nie tylko przyspieszą ogólną pracę telefonu, ale też sprawią, że będzie mniej zaśmiecony - bo niezależnie od tego, jak dbamy o niego, wszystkie aplikacje generują śmieci, które wpływają na jego pracę. Dlatego też działajmy i nie wymieniajmy telefonu tylko dlatego, że zaczął wolniej działać. Bardzo możliwe, że uda nam się go jeszcze odratować.

Więcej informacji znajdziecie na: https://panwybierak.pl/blog/jak-zresetowac-telefon/