Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 lutego 2020
  • wyświetleń: 3574

Pielgrzymowice: budowa kanalizacji i utrudnienia w komunikacji

W marcu w Pielgrzymowicach ruszy budowa kanalizacji dla nieruchomości przy ul. Gruntowej i ul. Borowej. Umowa podpisana w styczniu tego roku dotyczy budowy kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-ciśnieniowej. Zostanie ona wykonana na długości 5160 mb wraz z zabudową 3 pompowni ścieków. Będą utrudnienia drogowe. Inwestycja będzie kosztować 4 mln zł.

Główny ciąg kanałów zlokalizowano pod ul. Gruntową. Aby wykonać prace, konieczne będzie zniszczenie dotychczasowej nawierzchni jezdni, dlatego realizacja zadania obejmuje również położenie nowej nawierzchni asfaltowej.

Zgodnie z harmonogramem prace rozpoczną się od skrzyżowania ul. Gruntowej z ul. gen. Sikorskiego i prowadzone będą w kierunku ul. Borowej (etap I oznaczony na mapie na zielono oraz etap II oznaczony na czerwono).

Plan inwestycji
fot. UG Pawłowice


Prowadzenie tak rozległych prac wiąże się z utrudnieniami w komunikacji. Do 28 maja przyszłego roku na ul. Gruntowej nie będzie kursowała Komunikacja Lokalna Gminy Pawłowice, jednak wykonawca zobowiązał się zapewnić dojazd mieszkańcom do ich posesji.

Prace wykona firma ZRIB Sp. z o.o. z Międzybrodzia Bialskiego, a ich koszt wyniesie ok. 4 mln zł.  Inwestycja w Pielgrzymowicach jest ostatnim etapem wieloletniego projektu dotyczącego budowy kanalizacji sanitarnej na obszarach nieobjętych do tej pory systemem kanalizacyjnym w Pniówku, Warszowicach i Pielgrzymowicach. Zadanie jest współfinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.