pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 19 lutego 2020
  • 21 lutego 2020
  • wyświetleń: 26156

Policjanci zatrzymywali samochody przejeżdżające na czerwonym świetle

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa ronda na ulicy Cieszyńskiej i Zdrojowej" podaj

Dwie godziny działań pszczyńskiej drogówki i 12 ukaranych. Kierowcy, którzy w środę rano przejeżdżali na czerwonym świetle przy nowo budowanym rondzie na DW 939 w Pszczynie, musieli liczyć się z karą sięgającą nawet 500 zł i 6 punktami karnymi. Do rejestrowania poczynania niesfornych uczestników ruchu policjanci użyli kamery. W działania zaangażowano 4 patrole.

Reklama

Policjanci zatrzymywali samochody przejeżdżające na czerwonym świetle - 19.02.2020 · fot. KPP Pszczyna


To co wydaje się oczywiste, okazało się "niezrozumiałe" dla kilku kierowców jadących dzisiaj pomiędzy 7.00 a 9.00 rano drogą wojewódzką nr 939 w kierunku Pszczyny. W rejonie nowo budowanego ronda, zgodnie ze znajdującą się tam sygnalizacją świetlną, ruch samochodów odbywa się na przemian. Światło zielone zapala się raz z jednej, a raz z drugiej strony. Problem pojawił się w momencie świecącego się światła czerwonego. Odebrane w ostatnim czasie zgłoszenia wskazywały bowiem, że każdego dnia dochodzi tam do sytuacji, kiedy niektórzy kierowcy wjeżdżając na "czerwonym" zaburzają zaplanowany ruch pojazdów lub w ogóle go blokują.

Mundurowi postanowili baczniej przyjrzeć się zachowaniom przejeżdżających tamtędy kierowców. Niestety, zgłoszenia nie były bezpodstawne. Na zapisie kamery policjanci zarejestrowali 12 tego typu wykroczeń. Niestosujący się do sygnalizacji świetlnej kierowcy byli zatrzymywani do kontroli tuż za skrzyżowaniem, przez stojące na ul. Zdrojowej i Cieszyńskiej patrole drogówki.

To pierwsze tego typu działania w tym miejscu. Policjanci zapowiadają kolejne. Będą powtarzane tak długo, aż kontrastujące ze sobą kolory: czerwony i zielone, nie będą już "myliły" się żadnemu kierowcy.

BM / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Budowa ronda na ulicy Cieszyńskiej i Zdrojowej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa ronda na ulicy Cieszyńskiej i Zdrojowej" podaj