Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 17 lutego 2020
  • wyświetleń: 1977

Sypialnia w stylu glamour

Materiał partnera:

Sypialnia w stylu glamour to miejsce, w którym miło będzie nie tylko spać, ale i odpoczywać. Otoczenie zaaranżowane z wysublimowanym smakiem na pewno każdemu przypadnie do gustu. Podpowiadamy, jak urządzić sypialnię w stylu glamour.

Sypialnia w stylu glamour


Sypialnia w stylu glamour - wiodące koloryStyl glamour rządzi się określonymi zasadami. W jego kolorystyce wyraźnie widać pewne wiodące trendy.

Klasyczny glamour opiera się na ciemnych kolorach, ciężkich, masywnych meblach i wyrazistych, także w formie, lśniących dodatkach. Dominującymi kolorami są: fiolet, ciemna zieleń, czekoladowy brąz. Zestawienie tyleż ładne, co niepraktyczne w małych pomieszczeniach. Trzeba jednak pamiętać, że glamour wywodzi się z komnat książęcych, dużych i przestronnych. Tam ciemne kolory nie były przytłaczające.

Współczesny glamour różni się znacząco od swojego praojca. Nadal błyszczy i epatuje przepychem, ale już w innym wydaniu. To jasne ściany, lekkie, często oszklone meble i subtelne, lśniące dodatki. Dominuje biel, odcienie beżu, srebra i szarości.

Sypialnia w stylu glamour - stylowa pościelPościel do sypialni w stylu glamour całkiem dosłownie powinna błyszczeć. Tu sprawdzi się lśniący atłas lub satyna. Ponieważ glamour nie zna skromności, nie będzie przesadą wybranie pościeli drogiej, luksusowej. Jeśli chodzi o kolorystykę, pościel ma prawo wyłamywać się z konwencji. W sypialni to łóżko jest najważniejszym miejscem, powinno się wyróżniać kolorystycznie. Do jasnej sypialni można wybrać ciemną pościel, do ciemnej - jasną.

Sypialnia w stylu glamour - dekoracja oknaOkno w sypialni pełni zarówno funkcję dekoracyjną, jak i praktyczną. Dekoracyjną, bo w naturalny sposób jako pierwsze przyciąga wzrok, powinno więc być zaaranżowane z pomysłem. Praktyczną, bo okno w sypialni zasłaniane jest nie tylko w nocy, często także podczas popołudniowej drzemki.

Styl glamour lubuje się w długich i ciężkich zasłonach. Alternatywą dla nich mogą być rolety rzymskie z tkanin zaciemniających, najlepiej przyozdobione w dolnej części falbaną. Nie będzie przesadą osłonięcie karnisza dekoracyjnym lambrekinem uszytym z tej samej tkaniny.

Jeśli zdecydujemy się na zasłony, warto pomyśleć o ich upięciu dekoracyjnymi chwostami lub taśmami. Całość zyska wówczas dodatkowy efekt stylistyczny. Do sypialni nie poleca się zasłon, których końcówki opierają się o podłogę lub leżą na niej.

Jeśli chodzi o firanki, to w stylu glamour najlepiej sprawdzają się firany ażurowe z delikatnym połyskiem, zdolne do odbijania i rozpraszania światła słonecznego.

Sypialnia w stylu glamour - dekoracyjne dodatkiWspólną cechą dodatków dekoracyjnych w stylu glamour jest blask. Zdolność do odbijania światła jest tym, na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając lustra w ozdobnych ramach, patery na owoce, świeczniki, ramki na zdjęcia, lampki nocne, grafiki na ścianę czy ceramikę ozdobną. W stylu glamour mile widziane są lampki nocne oraz lampy sufitowe z kryształkami mieniącymi się zarówno w świetle słonecznym, jak i elektrycznym. Dominujące kolory dodatków to na ogół biel i srebro, ale można nieco przełamać ten schemat, stawiając na dodatki w odcieniach złota i polerowanego mosiądzu.