Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 17 lutego 2020
  • 1 marca 2020
  • wyświetleń: 8668

Bieg Pszczyński Carbo Asecura już 7 czerwca!

Trwają zapisy do Carbo Asecura Biegu Pszczyńskiego o Puchar Burmistrza. W pierwszą niedzielę czerwca w zawodach wystartuje tysiąc zawodników. Biegacze będą mieli do pokonania trasę o długości dziesięciu kilometrów.

VIII Carbo Asecura Bieg Pszczyński - po starcie skrzyżowanie ulic Chrobrego i Kopernika - 02.06.2019 r.
VIII Carbo Asecura Bieg Pszczyński - po starcie skrzyżowanie ulic Chrobrego i Kopernika - 02.06.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


- Wiele zmieniło się od 2012 roku kiedy zorganizowaliśmy pierwszy bieg. Wystartowało wówczas ponad 300 biegaczy. Obecnie organizator biegów musi liczyć się z ogromną konkurencją. Zdarza się, że spadają statystyki zawodników. Dotychczas klimat Pszczyny powodował, że nie musieliśmy się bać o frekwencję. Liczymy, że w tym roku będzie podobnie. Na pewno będzie kilka niespodzianek - zapowiada Jacek Jucha, prezes Carbo Asecura, który jest organizatorem i pomysłodawcą biegu.

Do 17 marca obowiązuje najniższa opłata w wysokości 45 zł. Natomiast w kolejnym terminie - do 31 maja - opłata wynosić będzie 55 zł. W dniu zawodów, w sytuacji kiedy pozostaną pakiety, za udział w zawodach pobierana będzie opłata w wysokości 70 zł. Zapisów można dokonywać poprzez stronę internetową pod adresem: www.biegpszczynski.pl.

Biegi dzieci i młodzieży w ramach VIII Carbo Asecura Bieg Pszczyński - 02.06.2019 r.
Biegi dzieci i młodzieży w ramach VIII Carbo Asecura Bieg Pszczyński - 02.06.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


- Bieg Pszczyński to pierwsza biegowa inicjatywa w naszej gminie. Od inauguracji mija już prawie dziewięć lat. Cieszę się, że zawody odbywają się cyklicznie, a impreza na stałe wpisała się do kalendarza biegowego. Zależy nam na tym, aby w zawodach brały udział całe rodziny. Tak się dzieje, dlatego biegi dzieci i młodzieży traktujemy w wyjątkowy sposób - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Zanim jednak wystartuje bieg główny, tradycyjnie w parku odbędą się biegi dzieci i młodzieży, które przez organizatorów traktowane są priorytetowo. Przedszkolaki i uczniowie pszczyńskich szkół, a także wielu gości z ościennych miast tworzą fantastyczną atmosferę. W rywalizacji może wziąć udział nawet siedmiuset najmłodszych biegaczy. Zapisy najmłodszych zawodników będą otwarte od piątku, 5 czerwca w biurze Carbo Asecura bądź w dniu zawodów w punkcie informacyjnym, który znajdował się będzie w okolicach wejście głównego do parku (od strony ul. Basztowej - hala MORiS Pszczyna).

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.