Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 17 lutego 2020
  • wyświetleń: 9569

28-latek poszukiwany listem gończym w rękach policji

Kolejny poszukiwany listem gończym został skreślony z listy prowadzonej przez pszczyńskich policjantów. 28-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od dwóch lat. Został zatrzymany tuż po tym, jak policjanci z Legnicy zapukali do drzwi jego kryjówki. Za liczne kradzieże w sklepach, jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi najbliższe miesiące spędzi za kratkami.

Okazało się, że 28-latek, który poszukiwany był m.in. przez sądy oraz prokuratury w Pszczynie, Bielsku-Białej, Żorach, Zawierciu i Wodzisławie Śląskim, od dłuższego czasu ukrywał się poza powiatem pszczyńskim. Miejscowi kryminalni od dnia naniesienia jego nazwiska na listę osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, starali się ustalić jego miejsce pobytu. Przez długie miesiące sprawdzali wskazane w notatkach i nadesłanych pismach adresy i wcześniejsze miejsca jego zameldowania. Nie zastali go jednak pod żadnym adresem.

Zakończenie teczki poszukiwawczej umożliwiła współpraca z policjantami z innych jednostek. W czwartek, 13 lutego dyżurny z komendy w Legnicy polecił mundurowym z "patrolówki" skontrolować mieszkanie w wytypowanym rejonie. Obrany trop okazał się właściwy i pomimo wcześniejszych złożonych czynności pszczyński poszukiwany ostatecznie został zatrzymany.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.