Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 14 lutego 2020
  • wyświetleń: 502

Opiekunka osób starszych w Niemczech - jak szybko opanować nowy język?

Materiał partnera:

Chętnie podejmiesz pracę jako opiekunka w Niemczech, jednak główną przeszkodę stanowi bariera językowa? To częsty powód, dla którego odkładamy realizację naszych zamierzeń przez całe lata, a czasem w ogóle z nich rezygnujemy. Poszczególne przypadki wyglądają różnie. Czasem nigdy nie mieliśmy do czynienia z językiem niemieckim lub uczyliśmy się go dawno i obecnie potrafimy w obcej mowie wyrazić tylko, jak mamy na imię. Zdarza się, że język wymaga tylko odświeżenia lub nawet rozumiemy go, lecz obawiamy się powiedzieć najprostsze zdanie z uwagi na niewłaściwy akcent i trudność w szybkim dobraniu odpowiednich słów. Wszystkie powyższe problemy da się jednak rozwiązać. Język niemiecki nie należy może do najprostszych, ale podchodząc do zadania solidnie jesteśmy w stanie opanować go w zakresie wystarczającym do wykonywanej przez opiekunkę w Niemczech pracy w zaledwie kilka miesięcy.

Przygotuj się do zawodu niemieckiej opiekunki we własnym domu.Istnieje wiele sposobów, które okazują się skuteczne podczas oswajania się z każdym językiem obcym. Choć pierwszym, co przychodzi nam na myśl, są tradycyjne podręczniki, nie warto z nich jednak korzystać w oddzieleniu od metod wspomagających. Kluczowe dla znajomości języka jest bowiem osłuchanie się z nim i wprowadzenie go do codziennego życia na długo, zanim zaczniemy właściwą pracę opiekunki w Niemczech. Znacznie lepszym rozwiązaniem będą w tym wypadku internetowe lub stacjonarne kursy językowe, w których mamy do czynienia z lektorem. Szczególną wartość mają kursy branżowe, dedykowane niemieckim opiekunkom. W ten sposób skupimy się na poznawaniu słownictwa, którego rzeczywiście będziemy używać w codziennej pracy i nabierzemy wprawy w korzystaniu z niego przy każdej nadarzającej się okazji. Jeśli lubisz rozwiązania nowoczesne, możesz w tym celu wykorzystać także jedną z aplikacji na telefon, które w jasny i szybki sposób przeprowadzą cię przez proces poznawania języka niemieckiego. Warunkiem niezbędnym do szybkiej nauki jest jednak korzystanie z nich regularnie, gdyż tylko codzienna nauka może przynieść efekty, jakich oczekujesz.

Opiekunki osób starszych w Niemczech przyznają, że bariera językowa znika w miarę używania obcego języka na co dzień.Aby poznać język niemiecki w stopniu umożliwiającym sprawną komunikację, nie ograniczaj się do wspomnianych powyżej kursów. Uczyń z nauki prawdziwą pasję i otocz się nowym językiem podczas wykonywania codziennych czynności. Przy każdej możliwej okazji włączaj w domu niemieckie kanały radiowe i telewizyjne. Prawdopodobnie mocno się zdziwisz, gdy po pewnym czasie stwierdzisz, że rozumiesz całkiem sporo z treści, które docierają do twoich uszu. Aby ułatwić sobie zadanie skorzystaj z niemieckojęzycznych kanałów familijnych, na których nadawane są bajki dla dzieci. Słownictwo używane w bajkach jest proste i idealnie nadaje się na potrzeby poznawania języka przez osoby, które dopiero rozpoczynają naukę. Kolejnym etapem jest zapoznanie się z niemiecką prasą lub poświęcenie czasu na lekturę napisanych w tym języku książek. W tym wypadku nie masz do czynienia z głosem, jednak wzbogacasz zasób znanych słów, gdyż z dużą łatwością możesz odnajdywać pojedyncze sformułowania w słowniku.

Im więcej mówisz, tym mniej błędów popełniasz.Ostateczne przełamanie nastąpi jednak dopiero w momencie, gdy od etapu słuchania i czytania przejdziesz do mówienia. Warto znaleźć w swoim otoczeniu grupy konwersacyjne, skupione wokół szlifowania swobody porozumiewania się w języku niemieckim. W internecie istnieją także platformy kontaktujące ze sobą osoby chcące porozmawiać w danym języku. Nie obawiaj się pomyłek - nikt nie oczekuje od ciebie perfekcji. W ten sposób w mniej niż rok poznasz język niemiecki na tyle, by móc podjąć pracę opiekunki w Niemczech i skutecznie zadbać o seniorów, którzy znajdą się pod twoją opieką.