pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 14 lutego 2020
  • 17 lutego 2020
  • wyświetleń: 5848

Coraz bliżej przebudowy mostu w Suszcu? Potrzeba 3,5 mln złotych

Powiat złożył wniosek o dofinansowanie przebudowy obiektu mostowego w ciągu ul. Piaskowej w Suszcu z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury. Koszt inwestycji wyniesie ok. 3,5 miliona złotych.

obiekt mostowy w Suszcu
Coraz bliżej przebudowy mostu w Suszcu? · fot. Powiat


Przeprowadzona ekspertyza techniczna wykazała utratę nośności obiektu mostowego w Suszcu. - To główna droga dojazdowa do obszarów po kopalni "Krupiński", którymi zainteresowanych jest wielu potencjalnych inwestorów - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu.

W ramach inwestycji w zakresie konstrukcji obiektu zostanie wymieniona płyta pomostowa. Ponadto, stara nawierzchnia jezdni i chodnika zostanie zastąpiona nową. Ze środków powiatu pszczyńskiego oraz gminy Suszec został wykonany projekt przebudowy. Szacunkowy koszt inwestycji to 3,5 mln zł.

Obiekt mostowy w Suszcu - 02.2020
Obiekt mostowy w Suszcu · fot. PZD Pszczyna


Na zadanie powiat pszczyński zabezpieczył w budżecie kwotę 250 tys. zł a Jastrzębskie Zakłady Remontowe przekazały pisemną deklarację o przeznaczeniu 1,5 mln zł na ten cel. Resztę potrzebnej kwoty powiat pszczyński stara się pozyskać ze środków zewnętrznych - został złożony wniosek o przyznanie dotacji w wysokości 1 mln 750 tys. zł z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury w Warszawie.

- Jeżeli otrzymamy dotację z rezerwy, niezwłocznie ogłosimy przetarg na wykonanie tego zadania - wyjaśnia Grzegorz Nogły.

new / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.