pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 lutego 2020
  • wyświetleń: 16698

[WIDEO, FOTO] Policyjna akcja przy przejściu dla pieszych na ul. Bielskiej

W piątek, 7 lutego policjanci i strażnicy miejscy przeprowadzili akcję prewencyjno-edukacyjną w rejonie przejścia dla pieszych w ciągu ul. Bielskiej w Pszczynie. Funkcjonariusze zachęcali przechodniów i rowerzystów do noszenia odblasków i rozglądania się przed wejściem na jezdnię.Akcja prowadzona przy przejściu dla pieszych w pobliżu skrzyżowania ul. Bielskiej i Jagiełły została zainicjowana przez dzielnicową, mł. asp. Justynę Zawieruchę. Głównym jej celem było podwyższenie świadomości obywateli związanej z zachowaniem szczególnej ostrożności w obrębie przejścia dla pieszych. Funkcjonariusze policji i straży miejskiej zachęcali także do noszenia odblasków, niezależnie od poru roku lub dnia.

Policyjna akcja na przejściu dla pieszych przy ul. Bielskiej - 07.02.2020 · fot. ar / pless.pl


Dzielnicowa, profilaktyk i strażnicy miejscy przekonywali pieszych, że bycie modnym można pogodzić z bezpieczeństwem. W tym celu pszczyńskie starostwo i urząd miasta zapewniły całą gamę kolorowych odblasków. - Panie wybierały najczęściej dla siebie i swoich córek różowe opaski, a dla swoich mężów i synów szare lub zielone. Niezależnie od koloru, należy jednak pamiętać, że każda z tych opasek odbija się w świetle samochodów, przez co często ratuje ludzkie życie - zwraca uwagę asp. sztab. Karolina Błaszczyk.

Specjaliści z drogówki pytali też przechodniów o spostrzeżenia związane z zagrożeniami na przejściach dla pieszych. Uwag nie brakowało, zresztą podobnie jak wskazówek. Uczestnicy dyskusji zgodnie jednak podkreślali, że noszenie małego, odblaskowego elementu na ubraniu w dużych stopniu rozwiązuje problemy widoczności pieszych na drogach. Sami piesi podkreślali, że nie ma to tak naprawdę znaczenia, jaka jest pora roku. W momencie, kiedy zaczyna robić się ciemno, czy nawet niekoniecznie, warto zabrać ze sobą fluorescencyjną opaskę. Odblask widoczny jest bowiem z daleka, co sprawia, że kierowca ma czas na reakcję. - W sytuacji, kiedy pieszy ma na rękawie kurtki kolorowy odblask jest widoczny przez kierowcę z odległości 150 metrów, natomiast kiedy takiej fluorescencyjnej opaski nie posiada wówczas czas reakcji kierowcy znaczna się skraca i widzi pieszego dopiero z 30 metrów - podkreśla oficer prasowy KPP w Pszczynie.

Policyjna akcja na przejściu dla pieszych przy ul. Bielskiej - 07.02.2020 · fot. KPP Pszczyna


Policjanci obserwują, że powoli tworzy się już moda na odblaski. Piesi coraz częściej mają przypięte je do kieszeni kurtek, torebek lub założone na rękawach. Nie postrzegają już fluorescyjnego elementu jako nieestetycznego elementu ubrania. Wręcz przeciwnie, każda z osób, która odebrała odblask, była zadowolona, że uzupełniła kolekcję już zużytych opasek i dodatkowo będzie mogła zaopatrzyć w odblaski swoich najbliższych.

BM, ar / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.