pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 lutego 2020
  • 12 lutego 2020
  • wyświetleń: 12041

Dworzec i centrum przesiadkowe zamknięte w nocy. Będą zmiany?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe" podaj

Pomieszczenia dworca PKP i centrum przesiadkowego w Pszczynie nie są dostępne dla podróżnych w godzinach nocnych. Interpelację w tej sprawie złożył końcem stycznia radny powiatowy Michał Pudełko.

Centrum przesiadkowe w Pszczynie - 04.11.2019
Dworzec i centrum przesiadkowe zamknięte w nocy. Będą zmiany? · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Pomieszczenia poczekalni nowoczesnych budynków dworcowych w Pszczynie nie są otwarte przez całą dobę. Centrum przesiadkowe dostępne jest dla podróżnych w godzinach od 6.00 do 21.00, a w soboty od 8.00 do 16.00.

Jak informuje rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pszczynie, centrum przesiadkowe jest otwarte w takich godzinach, ponieważ tuż po 21.00 ze stanowisk przy ul. Sokoła odjeżdża ostatni autobus. - Obiekt służy podróżnym korzystającym z autobusów i busów, nie jest więc uzasadnione, by był otwarty przez całą noc - odpowiada Marcela Grzywacz.

Nie lepiej jest z dworcem PKP. Jak informuje jeden z ochroniarzy obiektu, od 24.00 do 4.00 rano na dworcu trwa przerwa techniczna. Mimo, że stacjonuje tu całodobowa ochrona, w tych godzinach poczekalnie nie są udostępniane podróżnym. - Wyjątek stanowią noce, kiedy temperatura spada znacznie poniżej zera. Dworzec nie jest otwarty nocą, bo nie chcemy dopuścić, by stał się noclegownią dla bezdomnych - informuje ochroniarz.

Podróżni wybierający nocne połączenia lub przesiadający się, zmuszeni są więc czekać na zimnie. Obecnie w dni robocze, w godzinach, kiedy poczekalnia dworca jest nieczynna, przez Pszczynę przejeżdża kilka pociągów spółek Intercity i Koleje Śląskie - o 00:05, 00:22, 01:33 i 03:13.

Michał Pudełko
Radny powiatowy Michał Pudełko wystosował interpelację ws. godzin otwarcia dworca i centrum przesiadkowego · fot. BM / pless.pl


Radny powiatowy Michał Pudełko zwrócił się w interpelacji z prośbą o zainicjowanie współpracy z zarządcą PKP w Pszczynie, aby podróżni, turyści i mieszkańcy mieli możliwość korzystania z pomieszczeń dworca i centrum w nocy.

- W związku z interpelacją radnego, Zarząd Powiatu zwróci się do PKP o udostępnienie pomieszczeń budynku dworca kolejowego w godzinach nocnych - zapewnia rzecznik Starostwa.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Centrum przesiadkowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe" podaj