Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 lutego 2020
  • wyświetleń: 3829

Ankieta dotycząca źródeł ciepła w gminie Goczałkowice

Gmina Goczałkowice zachęca mieszkańców do wypełnienia ankiety dotyczącej potrzeb w zakresie dofinansowania wymiany pieców, okien, czy docieplenia budynków.

Do tej pory ankieta była przeprowadzana w trakcie kontroli palenisk przez pracowników Urzędu Gminy. Teraz każdy mieszkaniec, który jeszcze jej nie wypełnił, może ją pobrać ze strony internetowej Urzędu Gminy lub znaleźć w najnowszym numerze "Wiadomości Goczałkowickich" (nr 1/266 - styczeń/luty 2020). Ankieta jest dostępna również tutaj: Ankieta dotycząca źródeł ciepła w Goczałkowicach.

Wypełnioną ankietę należy dostarczyć do Urzędu Gminy osobiście lub wysłać pocztą na adres: Urząd Gminy, ul. Szkolna 13, 43-230 Goczałkowice-Zdrój, do 31 marca 2020 r. W ankiecie należy podać najważniejsze informacje o budynku, sposobie ogrzewania, zużyciu paliwa czy planowanych działaniach, tj. wymianie źródła ciepła, okien czy dociepleniu ścian lub dachu.

Zachęcam mieszkańców do wypełnienia ankiety. Informacje w niej przekazane pokażą nam, jakie jest zapotrzebowanie jeśli chodzi o realizację Programu Ograniczenia Niskiej Emisji, na jakie inwestycje proekologiczne mieszkańcy chcieliby pozyskać dotacje. Na ich podstawie będziemy przygotowywać założenia kolejnych etapów programu - mówi wójt Gabriela Placha.

Celem Programu Ograniczenia Niskiej Emisji (PONE) jest zmniejszenie ilości zanieczyszczeń emitowanych do powietrza. W ramach I etapu w gminie Goczałkowice zrealizowano 180 inwestycji z dofinansowaniem do mieszkańców w wysokości do 80%, w tym 30 inwestycji obejmujących docieplenie, 20 inwestycji obejmujących wymianę okien oraz 130 inwestycji zakładających wymianę kotłów. Trwa II etap - zaplanowano 140 inwestycji (110 wymian kotłów, 10 dociepleń ścian, 10 dociepleń stropów/dachów, 10 wymian okien).

ar / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.