pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 7 lutego 2020
  • wyświetleń: 8792

33-latek częstował amfetaminą swoich znajomych

33-latek z powiatu pszczyńskiego nie przyznał się do zarzucanych mu czynów dotyczących udzielania substancji psychotropowych. Teraz za popełnione przestępstwa mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem. Tam też, już wkrótce, trafi akt oskarżenia.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 33-latkowi trzech zarzutów. Wszystkie dotyczyły udzielania amfetaminy jego znajomym w sumie kilkadziesiąt razy przez okres około dwóch lat - w 2017 i 2018 roku. Treść zarzutów wskazuje też na to, że wszystko działo się w krótkich odstępach czasu, z góry powziętego przez podejrzanego zamiaru i wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Jedna z osób, która korzystała z jego oferty, wskazywała na pobudzające działanie zażywanej substancji. Twierdziła, że łatwiej jej się pracowało i była przez to w stanie w stanie wytrzymać trud wielogodzinnej, ciężkiej pracy fizycznej. Dlatego też, głównie z tych powodów, przystawała na zaoferowaną przez podejrzanego "pomoc".

Artykuł 58. ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje odpowiedzialność karną m.in. za udzielanie innej osobie środka odurzającego, substancji psychotropowej lub nowej substancji psychoaktywnej. Zgodnie z tym przepisem przewidziano do 3 lat pobytu w więzieniu. Takiej kary może zatem spodziewać się 33-letni "dobroczyńca".

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.