Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 lutego 2020
  • wyświetleń: 5067

Podziękowano wolontariuszom Powiatowego Sztabu WOŚP

Starosta Barbara Bandoła spotkała się z wolontariuszami Powiatowego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, aby podziękować im za pracę włożoną podczas tegorocznego finału.

Spotkanie wolontariuszy WOŚP - 6.02.2020 · fot. Powiat


- WOŚP to fenomen, nie tylko socjologiczny, ale także społeczny. Bardzo się cieszę, że jest tyle osób, którym chce się pomagać i razem robią coś dobrego. Część waszej pracy zostaje tutaj, w Pszczynie, ale służy także bardzo szeroko i za to Wam dziękuję - mówiła Barbara Bandoła, starosta pszczyński, która wraz z szefem powiatowego sztabu, Arturem Wojciechem wręczyła podziękowania wolontariuszom, dyrektorom szkół, nauczycielom oraz pracodawcom, którzy zaangażowali się w tegoroczny finał WOŚP.

W tym roku z puszkami orkiestry na teren powiatu wyruszyło niemal 100 wolontariuszy powiatowego sztabu. Byli to uczniowie m.in. I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema, Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki, III Liceum Ogólnokształcącego oraz członków Uczniowskiego Klubu Sportowo - Turystycznego "DIABLAK".

Spotkanie wolontariuszy WOŚP - 6.02.2020
Spotkanie wolontariuszy WOŚP - 6.02.2020 · fot. Powiat


Dzięki zaangażowaniu całego sztabu wraz z wolontariuszami udało się zebrać rekordową kwotę, która wpłynie na polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. - Zebraliście ponad 62 tys. zł, czyli aż o 24 tys. więcej niż w zeszłym roku - mówił z radością Artur Wojciech. - Dziękuję wszystkim osobom pracującym w sztabie. Wszyscy całym sercem się w to zaangażowali, czego widać doskonały efekt - podsumował szef powiatowego sztabu WOŚP.

Hasło tegorocznego finału brzmiało: "Wiatr w żagle". Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania zdrowia i życia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Warto podkreślić, że beneficjentem pomocy niesionej przez WOŚP ponownie jest pszczyński szpital. Od momentu ponownego uruchomienia otrzymał urządzenia m.in. na oddział neonatologiczny.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.