Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 7 lutego 2020
  • wyświetleń: 1993

Pawłowice: nazwy dla dróg gminnych i nowe przystanki

We wtorek, 4 lutego podczas XIV sesji Rady Gminy Pawłowice przyjęto uchwały wyznaczające nowe przystanki oraz nadające nazwy dwóm ulicom.

XIV sesja Rady Gminy Pawłowice - 4.02.2020 · fot. UG Pawłowice


W związku z planowanym wydłużeniem trasy linii L-4 funkcjonującej w ramach komunikacji lokalnej, w Krzyżowicach powstaną trzy nowe przystanki: przy ul. Partyzantów (okolice skrzyżowania z ul. Bema), przy ul. Partyzantów (okolica posesji nr 27) i przy ul. Ks. Kuboszka (skrzyżowanie z ul. Śląską). Uruchomienie nowych przystanków i nowego kursu linii L-4 planowane jest na marzec. Wtedy też do rozkładów jazdy zostaną wprowadzone zmiany dotyczące kursowania innych linii. Radni wyrazili zgodę na zaproponowaną lokalizację przystanków.

Podczas sesji radni nadali również nazwy dwóm drogom, które dotychczas ich nie posiadały. Droga w Golasowicach, biegnąca od ul. Zawadzkiego, będzie nazywać się ul. Kwiatowa. Tak samo nazywa się odcinek biegnący przez Jarząbkowice, który docelowo zostanie połączony z odcinkiem w Golasowicach, w związku z czym powstanie jeden spójny ciąg komunikacyjny. Natomiast droga biegnąca przy kościele św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach, mająca swoje wyloty na ul. Pszczyńską i ul. Zjednoczenia, będzie nazywała się ul. Biskupa Pawłowskiego. To urodzony w Pawłowicach jeden z potomków rodu Pawłowskich, który został biskupem w Ołomuńcu, zapisując się trwale nie tylko w historii Pawłowic, ale również Polski, Czech i Austrii.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.