pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 lutego 2020
  • 6 lutego 2020
  • wyświetleń: 67786

Zmarła 7-letnia Dominika Wyroba, dziewczynka walczyła z nowotworem

Zmarła Dominika Wyroba, która od kilku lat walczyła z nowotworem. Na przełomie listopada i grudnia zorganizowano dla niej publiczną zbiórkę i koncert. Zebrane środki miały zostać przeznaczone na leczenie za granicą. Niestety, dziewczynka odeszła w poniedziałek wieczorem.

Zmarła Dominika Wyroba, dziewczynka walczyła z nowotworem
Zmarła Dominika Wyroba, dziewczynka walczyła z nowotworem


Dominika Wyroba zmagała się z neuroblastomą IV stopnia z przerzutami. W walce z chorobą zdecydowało się jej pomóc mnóstwo osób. W zbiórce zorganizowanej za pośrednictwem Fundacji SiePomaga w ekspresowym czasie zebrano ponad 919 tysięcy złotych.

Dzięki tym środkom Dominika poleciała do Barcelony, gdzie miała przejść terapię, dającą jej szansę wygrać z chorobą. Na miejscu dziewczynka przeszła szereg badań, które niestety pokazały, że choroba jest bardzo zaawansowana. Dr Mora powiedział, że nie mogą zaoferować żadnej terapii. Rodzice wrócili więc z dziewczynką do domu. Niestety, w poniedziałek wieczorem Dominika zmarła.

- Wiemy, że nasza córeczka zjednoczyła wiele ludzi. Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc - mówią pogrążeni w smutku rodzice dziewczynki.

Msza żałobna została odprawiona w czwartek, 6 lutego o godzinie 10.00 w kościele parafialnym w Wiśle Małej.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.