pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 2 lutego 2020
  • wyświetleń: 3468

[Iskra Pszczyna] I zespół: Konsekwentnie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Seniorzy" podaj

Drugi zimowy sparing rozegrali seniorzy. W sobotnie przedpołudnie na boisku w Knurowie zmierzyli się z występującym na czwartoligowym poziomie Gwarkiem Ornontowice.

I zespół: Gwarek Ornontowice - Iskra 01.02.2020
fot. Andzejek


Początek meczu zdecydowanie należał do czwartoligowców, którzy zamknęli Iskrę na własnej połowie. W 7 minucie Gwarek ostemplował poprzeczkę, a w 15 minucie dwukrotnie przed utratą gola zawodników z Pszczyny ratował Tkacz broniąc instynktownie uderzenia z bliskiej odległości. Iskra przebudziła się po 20 minutach, kiedy to z pola karnego wprost w bramkarza uderzył aktywny Zawadzki. Kilkadziesiąt sekund później prezent pszczyńskiej defensywy na gola zamienił były gracz Iskry Tomasz Leszczyński.

Strata gola podziałała mobilizująco na gości. Kolejne dwie akcje były działem podopiecznych Janusza Iłczyka, najpierw po dograniu zawadzkiego z lewej strony dwa metry przed bramką zablokowany został strzał Grajcarka, a dwie minuty później z 12 metrów ponad poprzeczką uderzał Prusek. Gdy wydawało się, że Iskra łapie swój rytm gry, Gwarek przeprowadził szybką składną akcję, wymiana kilku podań i piłka ląduje w oknie twierdzy Tkacza.

Drugi gol chyba nieco uśpił czujność GKSu. Jeszcze przed przerwą bliski gola był Grajcarek, ale skopywał wyczyn Pruska z 36 minuty posyłając piłkę nad bramką z okolicy 10 metra. 120 skund przed przerwą udało się wreszcie trafić do siatki. W polu karnym z piłka umiejętnie odwrócił się Prusek i z 15 metra posłał futbolówkę pod dalszy słupek.

W drugich 45 minutach optyczną przewagę uzyskała drużyna z Pszczyny, która stworzyła sobie kilka niezłych sytuacji bramkowych, ale w decydujących momentach brakowało zdecydowania. Swoje szanse mieli Zawadzki (m.in. obronione uderzenie z 16 metrów), Prusek (niecelne uderzenie z 5 metrów po dograniu Gogola). Iskra grała jednak konsekwentnie i doczekała się wyrównującego trafienia. Dokładnie w 81 minucie Mąka wypuścił w bój Gogola, a ten w sytuacji sam na sam po rękach bramkarza umieścił futbolówkę w sieci.

W końcówce meczu wynik próbował jeszcze zmienić Gwarek, ale uderzenie z rzutu wolnego z 20 metrów pewnie obronił Morkisz.

I zespół: GKS Gwarek Ornontowice - MKS Iskra Pszczyna 01.02.2020 · fot. Andzejek


GKS Gwarek Ornontowice - MKS Iskra Pszczyna 2:2 (2:1)
bramki: 1:0 (27.), 2:0 (39.), 2:1 Michał Prusek (43.), 2:2 Bartosz Gogol (81.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Mateusz Tkacz (46. Wojciech Morkisz), Piotr Noga, Paweł Zjawiński, Kamil Kułagowski (82. Wojciech Dygowski), Andrzej Żur (46. Sławomir Piech), Tomasz Cempura (58. Bartosz Gogol), Michał Grajcarek (46. Tomasz Ryguła), Kamil Komraus (69. Adam Góralczyk), Tomasz Zawadzki, Łukasz Mąka, Michał Prusek (72. Tomasz Cempura),

źródło: MKS Iskra Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna - Seniorzy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Seniorzy" podaj