pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 lutego 2020
  • 9 marca 2020
  • wyświetleń: 56047

[FOTO] W Pszczynie odbyły się pierwsze Eko Targi

Podczas pierwszych pszczyńskich Eko Targów pojawił się komplet wystawców. Z szeroką gamą produktów i usług odwiedzający targi zapoznali się na stoiskach czynnych w dniach 6-7 marca w Koszarach Ułańskich przy ul. Kopernika 3. Były także prelekcje i warsztaty.

Eko Targi w Pszczynie - 06.03-07.03.2020 · fot. Elżbieta Goraus / pless.pl


Odwiedzający targi mogli kupić nabiał kozi i krowi, sery korycińskie, chleby żytnie, tradycyjne wędliny, ryby, tradycyjnie tłoczone oleje, orzechy laskowe, naturalne kosmetyki, miody, naturalne przyprawy i zioła, oliwki, oliwy, kiełki i jadalne pędy roślin, chałwy, baklawy i wiele innych naturalnych i tradycyjnie wytwarzanych produktów.

- Coraz większą uwagę zwracamy na jakość produktów, które kupujemy. Cieszę się, że do udziału w pierwszych targach zgłosiło się tak dużo podmiotów. Eko Targi to kolejne wydarzenie mające miejsce na terenie miejskiego targowiska. Dotychczasowe imprezy zakończyły się sukcesem. Mam nadzieję, że podobnie będzie w tym przypadku - komentował burmistrz Dariusz Skrobol.

W Koszarach Ułańskich zaprezentowało się studio masażu twarzy, tj. japońskiego liftingu twarzy, przy użyciu organicznego olejku różanego. Dodatkowo odbyły się warsztaty z plecenia toreb na zakupy i hodowli kiełek oraz prelekcje w duchu "zero waste" - np. jak nie produkować śmieci w życiu codziennym?

Eko Targi w Pszczynie - 6.03.2020 · fot. UM Pszczyna


W trakcie dwudniowych targów wystawcy opowiedzieli o procesie produkcyjnym. Była także okazja do tego, aby zobaczyć, jak część produktów jest wytwarzana. Jeden z wystawców zaprezentował proces tłoczenia olejów.

- Od września ubiegłego roku staramy się rozszerzyć działalność Koszar Ułańskich, m. in. organizując comiesięczne wyprzedaże garażowe. Pod koniec ubiegłego roku zorganizowaliśmy również dwie wyjątkowo udane edycje giełdy narciarskiej. Teraz przyszedł czas na Eko Targi. Chcielibyśmy, aby to wydarzenie na stałe zagościło w kalendarzu pszczyńskich imprez i stało się wydarzeniem cyklicznym. Zaprosiliśmy do współpracy lokalnych wystawców, oferujących naturalne produkty - mówi Jacek Patyk, prezes Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej.

Udział w targach potwierdziła m.in. piekarnia, której chleb otrzymał I nagrodę w konkursie "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów" - Poświętne 2017. Powstaje on na bazie mąki pochodzącej z lokalnych młynów, a jego produkcja oparta jest na tradycyjnej metodzie wytwarzania ciasta żytniego. Do Pszczyny przyjechała także firma, która może pochwalić się złotym medalem w kategorii "Skarby Natury - Warszawa 2013" za polędwicę dojrzewającą.

BM, ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.