pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 lutego 2020
  • wyświetleń: 5627

Wyróżnienie dla Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie

W środę, 29 stycznia w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej obchodzono Dzień Publicznych Służb Zatrudnienia. W uroczystości wzięli udział wiceminister Alina Nowak oraz wiceminister Stanisław Szwed. Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, jako jedyny w województwie śląskim, otrzymał wyróżnienie za współpracę z pracodawcami oraz za wdrażanie i wykorzystanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Wyróżnienie da Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie - 29.01.2020 · fot. Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie


- Profesjonalne, sprawne i nastawione na klienta publiczne służby zatrudnienia to jedna z podstaw dobrze działającego rynku pracy i co za tym idzie - odpowiedniego poziomu życia obywateli, mających dobrej jakości miejsca pracy, godne warunki zatrudnienia i czerpiących satysfakcję z zawodu, który wykonują - powiedziała wiceminister Alina Nowak podczas powitania gości. Wśród nich znaleźli się między innymi przedstawiciele wojewódzkich i powiatowych urzędów pracy.

- Mamy świadomość tego, że przyszedł czas, żeby się zmienić, dopasować do wymagającego otoczenia rynku pracy. Te zmiany związane są z postępem technologicznym, cyfrowym, demografią, gospodarką niskoemisyjną - dodała Alina Nowak.

Wyróżnienie da Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie - 29.01.2020
Wyróżnienie da Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie - 29.01.2020 · fot. Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie


W trakcie konferencji miało miejsce uroczyste wręczanie nagród i wyróżnień Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej powiatowym urzędom pracy w trzech kategoriach:
  • Uzyskanie w 2019 roku efektywnych i skutecznych działań aktywizacyjnych wobec osób bezrobotnych - w szczególności długotrwale bezrobotnych i bezrobotnych powyżej 50. roku życia - z uwzględnieniem sytuacji na lokalnym rynku pracy.
  • Sprawność wydatkowania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
  • Zatrudnianie cudzoziemców - wyróżnienia za szczególnie duży wysiłek włożony w zadania związane z zatrudnianiem cudzoziemców spoza UE w Polsce.


Warto podkreślić, że Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, jako jedyny w województwie śląskim, otrzymał wyróżnienie za współpracę z pracodawcami oraz za wdrażanie i wykorzystanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Podczas konferencji głos zabrał przedstawiciel nauki, prof. nadzw. dr hab. Mirosław Grewiński, prezentując temat "Przyszłość pracy, kompetencji i kwalifikacji - dokąd zmierzamy?" oraz dyrektorzy powiatowych urzędów pracy, którzy zaprezentowali uczestnikom dobre praktyki stosowane w jednostkach przez nich kierowanych.

BM / pless.pl, źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.