pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 stycznia 2020
  • 3 lutego 2020
  • wyświetleń: 12900

[FOTO] W Studzienicach wycinają drzewa. Będzie nowa droga i ścieżka

W ostatnim czasie przy ulicy św. Jana Pawła II w Studzienicach zostały wycięte drzewa. W związku z licznymi pytaniami mieszkańców zwróciliśmy się z prośbą o udzielenie informacji w tej sprawie do władz powiatowych.

Wycinka drzew w Jankowicach i Studzienicach - 29.01.2020 · fot. BM / pless.pl


- Usunięcie drzew związane jest z planowaną przebudową ul. św. Jana Pawła II w Studzienicach. Projekt zakłada kompleksową przebudowę drogi oraz budowę ścieżki pieszo-rowerowej. Zgodę na usunięcie drzew wydał burmistrz Pszczyny, a decyzja została uzgodniona z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Katowicach - poinformował nasz portal Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie.

Wycinka drzew w Jankowicach i Studzienicach - 29.01.2020
Wycinka drzew w Jankowicach i Studzienicach - 29.01.2020 · fot. BM / pless.pl


Jak informuje PZD, większość przeznaczonych do usunięcia drzew to rosnące na skarpie rowu okazy w średnim stanie zdrowotnym, które grożą wywróceniem. Dodatkowo uszkadzają odwodnienie, uniemożliwiając spływ wody. Usuwane są także okazy ze znacznym wypróchnieniem oraz posuszem w koronie. Część rośnie w niewielkiej odległości od krawędzi jezdni, ograniczając widoczność oraz uszkadzając nawierzchnię asfaltową. - Tak rosnące drzewa stwarzają zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego - tłumaczą przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg i dodają, że zostaną wykonane nasadzenia zastępcze.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.