pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 29 stycznia 2020
  • wyświetleń: 10199

W Pawłowicach będzie działał punkt pogotowia ratunkowego

Od 1 kwietnia w gminie Pawłowice będzie stacjonował zespół ratownictwa medycznego.

pogotowie ratunkowe, karetka, ambulans
W Pawłowicach będzie działał punkt pogotowia ratunkowego · fot. BM / pless.pl


Zgodnie z pismem otrzymanym ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego 1 kwietnia 2020 r. w gminie Pawłowice zostanie uruchomiony podstawowy zespół ratownictwa medycznego. Plany uruchomienia takiej jednostki w gminie pojawiały się od dawna. W listopadzie ubiegłego roku wójt gminy Franciszek Dziendziel deklarował udostępnienie miejsca dla stacjonowania zespołu wraz z parkingiem dla karetki, jednak dopiero w styczniu bieżącego roku okazało się, że dodatkowe środki z budżetu państwa uzyskane przez Wojewodę Śląskiego pozwolą taki punkt uruchomić.

Na terenie gminy działa ponad tysiąc firm, w tym duże zakłady jak na przykład KWK "Pniówek" czy firmy działające w ramach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przez gminę przebiega też droga krajowa nr 81, na której bardzo często dochodzi do wypadków. Uruchomienie nowego miejsca stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego z pewnością skróci czas dotarcia do miejsca zdarzenia i pozwoli skuteczniej udzielać pomocy.

Gmina musi jeszcze podpisać stosowną umowę z Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym, które przygotowując Plan Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego dla Województwa Śląskiego uwzględniło w nim również gminę Pawłowice.

BM / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.