pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 29 stycznia 2020
  • wyświetleń: 5891

Ukradł kartę bankomatową z otwartego auta na prywatnej posesji

Schowana w portfelu karta bankomatowa pozostawiona w otwartym samochodzie okazała się niezwykle kuszącą okazją dla 22-latka z Pszczyny. Mężczyzna skorzystał z sytuacji "goszcząc" na placu jednej z prywatnych posesji w mieście. Dzięki zapisowi monitoringu i ustaleniom policji, złodziej został zatrzymany. 22-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów tłumacząc, że zabrał, bo nadarzyła się okazja.

Już wkrótce do pszczyńskiej prokuratury trafią akta w sprawie włamań i kradzieży zarzucanych 22-letniemu mieszkańcowi Pszczyny. Według pokrzywdzonej, jej karty bankomatowe miały zniknąć w dniu, kiedy pozostawiła je w portfelu, w zaparkowanym na placu samochodzie. Auto niestety było otwarte. Ze względu na późną porę, dopiero po kilku godzinach zorientowała się, że ktoś dwukrotnie uregulował jej kartą zakupy. Po zablokowaniu, kobietę poinformowano jeszcze o kolejnych próbach płacenia kartą. We wskazanych w zawiadomieniu punktach policjanci poprosili o zabezpieczenie zapisu monitoringu. Zarówno film, jak i późniejsze działania operacyjne ostatecznie potwierdziły podejrzenia wobec 22-latka.

W sumie mężczyzna usłyszał pięć zarzutów. Okazało się bowiem, że korzystając z okazji, wszedł jeszcze do drewnianej szopki, skąd zabrał warte prawie 700 złotych elektronarzędzia. Wyjaśniał, że drzwi do szopki były zamknięte, ale bez większego trudu znalazł klucz. Wisiał w pobliżu. Nic nie stało więc na przeszkodzie, aby wzbogacił się o szlifierkę kątową i ręczną piłę tarczową. W najbliższym czasie o jego losie zadecyduje sąd i prokurator.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.