pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 stycznia 2020
  • wyświetleń: 4844

Barbara Psik apeluje o wymianę oświetlenia przy przejściach w Piasku

W związku z licznymi wnioskami mieszkańców Barbara Psik zwróciła się z prośbą do burmistrza o podjęcie działań związanych z poprawą bezpieczeństwa na wszystkich przejściach dla pieszych na ul. Katowickiej, Studzienickiej, Dworcowej, Słowackiego w Piasku. Radna argumentuje wniosek tym, że kierujący pojazdami wskazują na słabą widoczność pieszych uczestników ruchu.

Barbara Psik
Barbara Psik apeluje o wymianę oświetlenia przy przejściach w Piasku · fot. BM / pless.pl


- Nowe oprawy ledowe dają bielsze, jaśniejsze a zarazem mocniejsze światło. Wymiana opraw znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, dzieci idących do i wracających ze szkoły, mieszkańców, kierowców szczególnie w czasie panujących trudnych warunków atmosferycznych. Należy dodać, że w większości latarnie na ul. Studzienickiej, Dworcowej czy Słowackiego nie znajdują się na każdym słupie a obecne światło jest żółte i słabe tym samym piesi są słabo widoczni na przejściach dla pieszych, które obecnie nie są w żaden sposób doświetlone dodatkowymi latarniami - zauważa Barbara Psik.

Sołectwo Piasek jest największym sołectwem na terenie gminy Pszczyna, a wyżej wymienione ulice są głównymi ciągami komunikacyjnymi o wysokim natężeniu w ruchu kołowym ze względu na połączenie z DK 1, miastem oraz ościennym sołectwem Czarków. Wzdłuż tych ulic znajduje się apteka, ośrodek zdrowia, szkoła, przedszkole, piekarnia, kościół, parking, Dom Kulejących Aniołów, Sołtysówka, plac zabaw, sklepy, jak również wszystkie przystanki komunikacji miejskiej.

Radna zwraca uwagę, że wymiana przestarzałego oświetlenia sodowego na nowoczesne oprawy oświetleniowe typu led znacznie poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Ponadto wpłynie na mniejsze zużycie energii, a tym samym zmniejszy koszty zakupu energii. Poprawi efekt ekologiczny, gdyż mniej zużytej energii to zarazem mniej szkodliwego dla otoczenia emisji dwutlenku węgla. Podjęte w tym zakresie działania będą również kontynuacją dalszej modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie gminy Pszczyna.

- Z uwagi na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców proszę o jak najszybsze podjęcie działań w niniejszej sprawie - zakończyła pismo Barbara Psik.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.