pless.pl

Wiadomości

  • 30 stycznia 2020
  • wyświetleń: 6269

LEGOLAND® Billund Resort - znacznie więcej niż LEGOLAND!

Materiał partnera:

Co przychodzi nam na myśl, gdy słyszymy nazwę LEGOLAND®? Przede wszystkim klocki i słynny duński park rozrywki. Ale to, co może zaoferować nam LEGOLAND® Billund Resort, już od dawna wykracza daleko poza te ramy. Mało kto wie, że poza fenomenalnym parkiem LEGOLAND®, czekają tu na Was również: jedyny na świecie dom LEGO® House, największy w Danii park wodny LALANDIA, niesamowite GIVSKUD ZOO safari z parkiem dinozaurów czy nowość 2020 - WOW PARK - niesamowity park rozrywki na świeżym powietrzu. Od niezapomnianych rodzinnych wakacji dzieli Was mniej niż 2 godziny lotu z Krakowa do Billund (Wizzair).

LEGOLAND® Billund Resort
LEGOLAND® Billund Resort


Sprawdź ile atrakcji czeka na Was w LEGOLAND Billund Resort - najlepszym miejscu na wakacje z dzieckiem wg dzieckowpodrozy.pl.LEGOLAND® BillundWypada rozpocząć od samego LEGOLANDU, który działa w Billund od 1968 roku i trzeba przyznać, że wcale się nie starzeje. Największy park sieci, jeden z największych tego typu obiektów w Europie, nieustannie przyciąga i oczarowuje nowe pokolenia. W strefie Miniland można zobaczyć całe miasta stworzone z klocków LEGO®, repliki najwyższych budynków świata, pociągi, samoloty, statki czy samochody. Można je zwiedzać, podróżując kolejką lub łódką (oczywiście też zbudowanymi z klocków). Łącznie w parku znajduje się ponad 65 milionów klocków! Nie brak jednak i innych atrakcji, jak akwarium z rekinami, tunel laserowy, domy strachów, różnego rodzaju kolejki górskie i wodne czy superszybki roller coaster Polar X-plorer. Jest też specjalna strefa DUPLO Land dla maluchów, a w całym parku można spotkać postaci i atrakcje z serii filmów LEGO®.

LEGOLAND® Billund Resort
LEGOLAND® Billund Resort


Jedyny na świecie LEGO® HouseChociaż na świecie funkcjonuje kilka parków LEGOLAND, to tylko jeden LEGO® House, właśnie w Billund. To wyjątkowe centrum kreatywności zostało otwarte w 2017 roku i udowadnia, jak wiele zastosowań można znaleźć dla nieśmiertelnych klocków. Już sama bryła obiektu, zaprojektowana przez słynnego architekta Bjarke Ingelsa, robi ogromne wrażenie, bowiem przypomina budowlę z gigantycznych klocków LEGO. W środku znajdziemy natomiast ponad 25 milionów klocków w różnych konfiguracjach, multimedia i mnóstwo nowoczesnych technologii. Stworzono tu 4 Strefy Doświadczeń: Czerwoną z laboratorium i niegraniczonymi możliwościami budowania przeróżnych konstrukcji, Zieloną, w której można tworzyć własne postaci i filmy, Niebieską, gdzie zaprojektować można całe miasta, pojazdy czy roboty, oraz Żółtą z programowalnymi interaktywnymi ekranami. Na uwagę zasługują też dwie wystawy - History Collection prezentująca 500 zestawów klocków z różnych lat i historię firmy LEGO, oraz Masterpiece Gallery z najbardziej niewiarygodnymi budowlami z klocków. Co warte podkreślenia, LEGO House ma też bezpłatną strefę z mnóstwem placów zabaw, sklepami, restauracjami i placem LEGO Square, na którym stoi prawdziwe dzieło sztuki, 15-metrowe drzewo Tree of Creativity wykonane oczywiście z klocków.

LEGOLAND® Billund Resort
LEGOLAND® Billund Resort


GIVSKUD ZOO safari i park dinozaurówZaledwie 20 minut jazdy samochodem od Billund położone jest Givskud Zoo, które ma formę safari. Dzięki temu można się poczuć jak w Afryce i znaleźć się naprawdę blisko dzikich zwierząt (z tym że w Givskud jest to w 100% bezpieczne). Na powierzchni ponad 65 ha żyją tu zwierzęta z ponad 50 gatunków, w tym żyrafy, słonie, zebry, szympansy czy lemury.

W specjalnym parku lwów można natomiast spotkać kilkanaście ogromnych kotów, przechadzających się tuż obok samochodu. Po Givskud Zoo można też poruszać się parkowym autobusem Safari Bus, są też kilometry ścieżek pieszych. Dodatkową atrakcją jest park dinozaurów, place zabaw oraz możliwość karmienia wielbłądów.

LEGOLAND® Billund Resort
LEGOLAND® Billund Resort


LALANDIA - największy park wodny i...Jeśli komuś jeszcze mało wrażeń, albo po prostu chce odpocząć od wszechobecnych klocków, może wybrać się do kompleksu basenowo-rekreacyjnego LALANDIA, zaledwie kilkaset metrów od LEGOLANDU. Znajduje się tu m.in. największy w Skandynawii park wodny - Aquadome z powierzchnią 10000 m2. Woda zawsze ma tu 28°C, a wystrój przypomina tropikalną wioskę. Jest tu specjalny basen dla dzieci, jacuzzi, basen z falami, jedna z najdłuższych w Europie otwarta "dzika rzeka" czy wodny plac zabaw.

LEGOLAND® Billund Resort
LEGOLAND® Billund Resort


Osobnym zagadnieniem są zjeżdżalnie, których jest tu całe mnóstwo. Są więc rodzinne, pontonowe, wieloosobowe, równoległe i zakręcone, jak Twister czy Tornado. Aquadome ma też strefę zewnętrzną z podgrzewanym basenem czynnym cały rok. Ale LALANDIA to znacznie więcej niż baseny. Działa tu także największa w Danii sala zabaw Monky Tonky Land, pole do mini golfa, całoroczne lodowisko, kręgielnia oraz strefa handlowo-gastronomiczna w stylu śródziemnomorskim.

WOW PARK - nowość 2020Na 8 maja 2020 planowane jest otwarcie kolejnej atrakcji w Billund - WOW PARK. To wyjątkowe połączenie parku linowego z parkiem edukacji ekologicznej. Hitem na pewno będą ścieżki w koronach drzew (do 14 m nad ziemią) z platformami, mostami czy zjeżdżalniami, a nawet z torem saneczkowym.

LEGOLAND® Billund Resort
LEGOLAND® Billund Resort


Świetną zabawę zapewnią też ogromne siatki-trampoliny rozwieszone między drzewami, jak i liczne kolejki tyrolskie. Poza tym będą tu też podziemne tunele, labirynty, jaskinie, ścianki wspinaczkowe, tory przeszkód, boiska sportowe i kanały, po których można będzie pływać łódką. Na ogromnej powierzchni znajdzie się mnóstwo miejsca do piknikowania, co ma zachęcać do rodzinnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Warto podkreślić, że do WOW PARKU dojdziecie spacerkiem z LEGOLAND.

Atrakcje okolicyBędąc w okolicach Billund, warto jednak odwiedzić i inne miasta w regionie, jak Kolding znane z zamku Koldinghus, który był niegdyś rezydencją duńskich królów. Odbywa się tu rodzinne zwiedzanie i prowadzony jest program animacyjny dla dzieci "W służbie króla". Jeśli ktoś interesuje się historią, to punktem obowiązkowym jest też Jelling. Tutaj znajdują się wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO dwa kamienie runiczne ustawione przez pierwszych królów Danii, średniowieczny kościół z najstarszymi w Danii freskami oraz centrum rozrywki Kongernes Jelling z interaktywnymi wystawami historycznymi. A jeśli o Wikingach mowa, to trzeba też odwiedzić Ribe - najstarsze miasto w Danii, w którym działa Muzeum Wikingów z modelem smoczej łodzi i Centrum Wikingów ze zrekonstruowaną dawną osadą, w której organizowane są warsztaty dla dzieci. Niedaleko Ribe znajduje się Morze Wattowe - niezwykły akwen, który znany jest z tego, że podczas odpływów odsłania ogromne połacie lądu, po których można spacerować. Są tu też jedne z najszerszych w Europie plaż. Tylko w trakcie odpływu można dostać się na uroczą wyspę Mando zamieszkiwaną przez jedynie 50 osób. W sezonie letnim turystów dowozi tam specjalny bus-traktor. Zafascynowani niezwykłą przyrodą tego akwenu mogą jeszcze odwiedzić Wadden Sea Center z bardzo ciekawą ekspozycją dotyczącą warunków życia nad Morzem Wattowym.

Oczywiście w całym regionie atrakcji jest znacznie więcej i trudno byłoby je nawet wszystkie wymienić. Okolice Billund to jednak znacznie więcej niż LEGOLAND.

Masz ochotę na więcej? Sprawdź oficjalną stronę https://legolandbillundresort.com/ lub https://www.dzieckowpodrozy.pl/legoland/