pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 stycznia 2006
  • wyświetleń: 1583

DZ: Golf na 18 dołków

Golf w Pszczynie pojawił się pięć lat temu. Zaszczepił go tu Edward Pilch, który wpadł na ten pomysł bawiąc na wczasach na Majorce. Wziął kilka lekcji na hotelowym polu i pomyślał sobie, że taki obiekt można by urządzić w Pszczynie, gdzie blisko centrum miasta znajduje się dziki park, a w nim wymarzone tereny do uprawiania tego sportu.

Propozycja wydzierżawienia terenu złożona miastu spotkała się z aprobatą. W ten sposób 28 hektarów za ulicą Żorską zamienione zostało na dziewięciodołkowe pole. Wypielęgnowane łąki okolone starymi drzewami, naturalne przeszkody wodne — uczyniły je jednym z bardziej malowniczych pól w Polsce, pisze Dziennik Zachodni.

Dziewięć dołków to jednak za mało do rozgrywania turniejów. Już trzy lata temu w rozmowie z dziennikarzem Pilch przyznał, że zamierza powiększyć pole do 65 ha i wytyczyć kolejnych 9 dołków, co uczyniłoby obiekt pełnowymiarowym. I wiele wskazuje na to, że plany te powiodą się. Na ubiegłotygodniowej sesji Rady Miejskiej w Pszczynie przegłosowana została uchwała o „wydzierżawieniu nieruchomości położonej w Pszczynie na obszarze
parku „Zwierzyniec”.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.