pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 stycznia 2020
  • 4 lutego 2020
  • wyświetleń: 14458

Gmina Pszczyna ma system do zgłaszania zagrożeń ekologicznych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

System do zgłaszania i weryfikacji lokalnych zagrożeń ekologicznych to nowe narzędzie, które pozwoli na usprawnienie monitorowania punktów powstawania zanieczyszczeń powietrza na terenie gminy Pszczyna. Powstał on przy współpracy Urzędu Miejskiego z trójką studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, którzy są autorami oprogramowania.

Platforma do zgłaszania zagrożeń ekologicznych
Platforma do zgłaszania zagrożeń ekologicznych · fot. UM Pszczyna


Od soboty, 1 lutego pod adresem smog.pszczyna.pl działa specjalna platforma, na której każdy mieszkaniec może zaznaczyć miejsce, w którym podejrzewa się, że dochodzi do palenia niedozwolonych paliw. Autorzy systemu udzielili gminie nieodpłatnej, rocznej licencji na korzystanie z projektu.

W specjalnym serwisie można zgłaszać zagrożenia związane ze wzrostem złej jakości powietrza, a także z zanieczyszczeniem środowiska: dzikie wysypiska śmieci, nielegalne składowiska odpadów, rozlane substancje niewiadomego pochodzenia, wycinkę drzew, a także potrącone czy padłe zwierzęta (w związku z zagrożeniem AFS).

Aby zgłosić potencjalne zagrożenie wystarczy mieć aktywny adres e-mail i na stronie smog.pszczyna.pl zaznaczyć odpowiedni punkt na mapie. Na adres e-mail osoby zgłaszającej zostanie wysłane potwierdzenie. Za obsługę zgłoszeń odpowiedzialna będzie Straż Miejska w Pszczynie. Aplikacja będzie działała na urządzeniach mobilnych. Z jednego e-maila będzie można wysłać do 6 zgłoszeń w ciągu 72 godzin.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj