pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 24 stycznia 2020
  • wyświetleń: 3213

Zauważyłeś truchło dzika? Zgłoś to odpowiednim służbom

W związku z występującym na terenie Polski zagrożeniem afrykańskim pomorem świń pojawiła się konieczność podejmowania działań zapobiegawczych.

Afrykański pomór świń (ASF) to nieuleczalna choroba świń i dzików. Choroba przenoszona jest najczęściej przez dzikie zwierzęta oraz ludzi poprzez kontakt ze szczątkami padłych zwierząt. Szczególnie duży wpływ na niekontrolowane przenoszenie się choroby, nawet na duże odległości, ma wykorzystywanie do konsumpcji przetworzonego mięsa dzików (przewóz mięsa i wyrobów wędliniarskich oraz wyrzucanie odpadów).

Jednym z działań zapobiegawczych jest monitorowanie zagrożenia, czyli lokalizowanie oraz szybka izolacja i utylizacja padłych dzików.

Zwracamy się z apelem do mieszkańców powiatu, by w przypadku odnalezienia padłych dzików i ich szczątków niezwłocznie przekazywali informacje o tym fakcie pod nr tel.
  • 32 210 51 66 - Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Pszczynie,
  • 32 449 23 32 lub 32 449 37 00 - Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pszczynie.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.