pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 21 stycznia 2020
  • wyświetleń: 2482

[FOTO] Z cyklu: "Dziedzictwo poprzemysłowe Górnego Śląska"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

12 stycznia Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" zorganizował dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego wyjazd do Kopalni Guido w Zabrzu i Bazyliki Franciszkańskiej w Katowicach - Panewnikach.

Z cyklu: "Dziedzictwo poprzemysłowe Górnego Śląska" - 12.01.2020 · fot. UKST Diablak


W trakcie tego wyjazdu uczestnicy skorzystali przede wszystkim z możliwości zwiedzania dwóch poziomów wydobywczych: 170 m i 320 m. Spacerując po najstarszych dostępnych rejonach Kopalni Guido na poziomie 170 m obejrzeli m.in. oryginalnie zachowane stajnie końskie. Największymi jednak atrakcjami na poziomie 320 m były pokazy pracy wielkich maszyn górniczych i przejazd elektryczną kolejką podwieszaną, jedyną taką na świecie udostępnioną turystom. Przejście obejmowało prawdziwy labirynt górniczych wyrobisk - momentami stromy i ciasny. W Panewnikach natomiast grupa miała możliwość zwiedzenia jednej z największych szopek bożonarodzeniowych w Polsce i prawdopodobnie największej w regionie. Była to pierwsza wycieczka z naszego nowego cyklu "Dziedzictwo poprzemysłowe Górnego Śląska".

Z cyklu: "Dziedzictwo poprzemysłowe Górnego Śląska" - 12.01.2020
Z cyklu: "Dziedzictwo poprzemysłowe Górnego Śląska" - 12.01.2020 · fot. UKST Diablak


Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Zapraszamy na najbliższe wycieczki:

26.01.2020r. - wycieczka RODZINNA w Beskid Śląski (Kozia Góra)
07.02.2020r. - wyjazd na ściankę wspinaczkową do Bielska - Białej
09.02.2020r. - wyjazd do Teatru "KOREZ" w Katowicach na przedstawienie pt.: "Cholonek czyli dobry Pan Bóg z gliny". Dodatkowo: zwiedzanie "katowickiego Kazimierza"
09.02.2020r. - wycieczka Łysa Góra (Beskid Śląsko - Morawski - Republika Czeska).

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

UKST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj