pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 stycznia 2020
  • wyświetleń: 5653

Kranówka z Pszczyny ma już swoją nazwę!

Od teraz woda płynąca w pszczyńskich kranach, którą każdy może pić i być EKO ograniczając zakup wody w plastikowych butelkach i nie generując odpadów, nie jest już tylko popularną kranówką, a "Pszczynianką". Niemal 40 propozycji nazw dla pszczyńskiej wody z kranu zgłosili mieszkańcy Pszczyny w konkursie ogłoszonym przez Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej w Pszczynie oraz Urząd Miasta. Wśród kilkudziesięciu propozycji, jakie wpłynęły, najpopularniejszą okazała się nazwa "Pszczynianka". Wybór ten przypadł do gustu również naszym czytelnikom.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni mieszkańcom za zaangażowanie i aktywny udział w konkursie na nazwę naszej miejskiej kranówki. Cieszą nas również bardzo pozytywne reakcje na naszą kampanię promującą picie wody z kranu. Proekologiczne rozwiązania są dla nas bardzo ważne i chcemy je propagować w naszym mieście - mówi Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny.

Konkurs na nazwę pszczyńskiej "kranówki" miał charakter otwarty. W pierwszym etapie konkursu mieszkańcy do 10 stycznia przesyłali swoje propozycje. Nazwa wody miała być maksymalnie dwuczłonowa oraz nawiązywać do miasta Pszczyny lub jej historii. W drugim etapie konkursu, który trwał do 13 stycznia, mieszkańcy w specjalnej ankiecie wybrali nazwę kranówki spośród najpopularniejszych propozycji. Ankietę można znaleźć TUTAJ.

- Wiele nazw było bardzo oryginalnych i nawiązywało do nazwy miasta oraz naszego patrona - księżnej Daisy von Pless. Pojawiły się m.in. "Pszczyńska Perła", "Pszczynka" oraz "Perła Daisy" - podkreśla Wojciech Solik, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej w Pszczynie.

Najpopularniejszą nazwą wśród mieszkańców okazała się Pszczynianka, którą zaproponowało aż 6 osób, dlatego organizatorzy postanowili uhonorować wszystkich autorów zwycięskiej nazwy. Jury doceniło również kreatywność i poczucie humoru przyznając dwie nagrody dodatkowe dla autorów nazw "Perła Daisy" oraz "Krańczanka". Zwycięzcy konkursu otrzymają specjalne, grawerowane karafki, które ufundowało Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej w Pszczynie. Wszyscy laureaci konkursu zostaną poinformowani o możliwości odbioru nagród pocztą elektroniczną.

instalacja PIK na rynku w Pszczynie
Na rynku w Pszczynie stoi nietypowa instalacja, która zachęca do picia popularnej kranówki · fot. BM / pless.pl


Warto przypomnieć, że od kilku tygodni w centrum Pszczyny można oglądać nietypową instalację, która prezentuje mieszkańcom zalety picia wody z kranu. Staje się to coraz bardziej popularne, a Pszczyna jest w gronie miast, które mogą poszczycić się smaczną i zdrową kranówką. Kampanię opowiadającą o jakości, smaku i cenie pszczyńskiej wody realizuje Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej przy wsparciu Urzędu Miasta.

BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.