pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 stycznia 2020
  • 15 stycznia 2020
  • wyświetleń: 8865

Gminy przekazały pieniądze na nowy sprzęt w pszczyńskim szpitalu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Wspólne działanie gmin i powiatu zaowocowało kolejnymi zakupami dla pszczyńskiej placówki. Sprzęty trafiły na blok operacyjny i do centralnej sterylizatorni.

Nowy sprzęt w pszczyńskim szpitalu · fot. Powiat


W szpitalu jest już nowy defibrylator, czyli urządzenie wykorzystywane podczas reanimacji. Został zakupiony za ponad 27 tys. zł. 34 tys. zł kosztowała myjnia ultradźwiękowa, która musiała zastąpić wysłużone urządzenie wykorzystywane do dezynfekcji narzędzi chirurgicznych. Zakupione zostały także osłony radiologiczne dla personelu i pacjentów, wykorzystywane na bloku operacyjnym podczas wykonywania zdjęć rentgenowskich (ponad 20 tys. zł) oraz wózek endoskopowy do laparoskopii (13 tys. zł).

- Zakupy zrealizowaliśmy końcem ubiegłego roku. Są to potrzebne sprzęty, oczekiwane przez pracowników szpitala - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Wartość zakupionych urządzeń to niemal 94 tys. zł. Sprzęt został zakupiony ze środków przekazanych w ubiegłym roku przez gminy (51 tys. zł) oraz z budżetu powiatu pszczyńskiego (43 tys. zł).

Nowy sprzęt w pszczyńskim szpitalu
Nowy sprzęt w pszczyńskim szpitalu · fot. Powiat


Przypomnijmy, że w lipcu 2019 r. do szpitala trafiły urządzenia o wartości 688 tys. zł z dotacji pięciu gmin: Pszczyny, Miedźnej, Suszca, Goczałkowic-Zdroju oraz Kobióra. Był to aparat rentgenowski z ramieniem C do wykonywania zdjęć środoperacyjnych oraz wyposażenie poradni endoskopii. Łącznie gminy przekazały dofinansowanie w wysokości 710 tys. zł W październiku gmina Pawłowice przeznaczyła 30 tys. zł na zakup defibrylatora.

- W budżetach na 2020 r. pięć gmin powiatu pszczyńskiego - Suszec, Pszczyna, Miedźna, Goczałkowice-Zdrój oraz Kobiór - zabezpieczyło łącznie 550 tys. zł na wsparcie dla szpitala. To bardzo konkretna pomoc i odpowiedzialne pokazanie, że problem z niewystarczającym finansowaniem procedur medycznych jest przez nasze samorządy dostrzegany. Ta sytuacja pokazuje, że dla samorządów dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński i podkreśla, że to dobry prognostyk na przyszłość.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj