pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 stycznia 2020
  • 16 stycznia 2020
  • wyświetleń: 4712

Od początku roku więcej kursów na linii do Pawłowic i Suszca

Więcej kursów i młodszy tabor, z lepszymi wskaźnikami dotyczącymi emisji spalin - to główne nowości w powiatowej komunikacji publicznego transportu zbiorowego na linii pawłowickiej i suszeckiej.

podpisanie umowy
Podpisanie umowy na świadczenie usług przewozowych w powiatowej komunikacji publicznego transportu zbiorowego - 12.2019 · fot. Powiat


Nowa umowa na świadczenie usług przewozowych na powiatowych liniach: U1 Pszczyna - Mizerów - Pawłowice oraz U2 Pszczyna - Suszec - Żory została podpisana przez władze powiatu na okres od początku 2020 r. do końca czerwca 2024 r. Kursy realizuje P.P.U.H. "KŁOSOK" Andrzej Kłosok z Żor.

- Na obu liniach zwiększyliśmy ilość kursów, a w przetargu postawiliśmy także wyższe wymagania, oczekując taboru młodszego, z lepszymi wskaźnikami dotyczącymi emisji spalin. Zwiększy się komfort podróżowania na tych liniach - podkreśla starosta Barbara Bandoła.

Ilość kursów realizowanych w dni robocze i szkolne na linii do Pawłowic zwiększona została z 11 do 13, w soboty zamiast dwóch, realizowane są trzy kursy tam i powrót. Na linii Pszczyna - Suszec - Żory ilość kursów wzrosła z 9 do 12 w dni robocze i szkolne, w soboty realizowane są cztery kursy tam i powrót.

Wartość umowy - przez cały okres jej trwania - wynosi 5 860 749,62 zł. Jest to umowa o najwyższej wartości podpisana przez powiat na świadczenie usług przewozowych. 45% tej kwoty pokryje powiat pszczyński, natomiast 55% gminy, przez które przebiegają linie - proporcjonalnie do ilości wozokilometrów. W skali roku samorządy przeznaczą: powiat pszczyński - 586 tys. zł, gmina Pszczyna - 351 tys. zł, gmina Suszec - 214 tys. zł, gmina Pawłowice - 85 tys. zł, miasto Żory - 66 tys. zł.

Spotkanie z przewoźnikami
Spotkanie włodarzy powiatu z przedstawicielami przewoźników realizujących kursy na terenie powiatu · fot. Powiat


Podczas spotkania włodarzy powiatu z przedstawicielami przewoźników realizujących kursy na terenie powiatu, określono cele na najbliższe miesiące, które pomogą usprawnić publiczny transport zbiorowy. - Dziś już chyba nie ma wątpliwości, że centrum przesiadkowe było bardzo potrzebne - każdego dnia odjeżdża stąd ponad 180 autobusów i busów. Pasażerowie powiatowych linii mogą korzystać z systemu dynamicznej informacji pasażerskiej i sprawdzić nie tylko trasę i rozkład jazdy, ale także, kiedy faktycznie autobus przyjedzie na wybrany przystanek. Pierwsi przedsiębiorcy realizujący komercyjne kursy także wyposażyli już swój tabor w system GPS, który umożliwia włączenie się do systemu. Zachęcamy kolejnych organizatorów komunikacji i przewoźników, by w ten sposób usprawniali kursy - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

System dynamicznej informacji pasażerskiej - jak sprawdzić, kiedy faktycznie przyjedzie autobus?



Wejdź na stronę pszczyna.kiedyprzyjedzie.pl i wpisz nazwę lub numer przystanku. Inną możliwością jest zeskanowanie z rozkładu jazdy na przystanku kodu QR, aby w ten sposób bezpośrednio wyświetlić wersję mobilną serwisu.

System dynamicznej informacji pasażerskiej uwzględnia ewentualne opóźnienia związane z aktualną sytuacją drogową. Uaktualnianie prezentowanych prognoz przyjazdów autobusów dla wybranego przystanku odbywa się automatycznie co 15 sekund (w starszych telefonach może zachodzić konieczność ręcznego odświeżania zawartości strony).

System działa dla linii:
Powiatowej U1 Pszczyna - Mizerów - Pawłowice
Powiatowej U2 Pszczyna - Suszec - Żory
Pszczyna - Kobiór - Tychy
181 Pszczyna - Bieruń

Rozkład jazdy autobusów



Na stronie www.komunikacja.powiat.pszczyna.pl pasażerowie mogą na bieżąco sprawdzać rozkład jazdy interesujących ich linii. W rozkładzie znaleźć można także kursy autobusów dalekobieżnych, których trasa przebiega przez powiat pszczyński.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.