pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 stycznia 2020
  • wyświetleń: 2700

Goczałkowice: załatw urzędowe sprawy bez wychodzenia z domu

Od jakiegoś czasu Urząd Gminy Goczałkowice-Zdrój umożliwia mieszkańcom i przedsiębiorcom załatwianie wielu urzędowych spraw przez Portal podatnika.

Portal podatnika został udostępniony mieszkańcom dzięki realizowanemu przez gminę Goczałkowice-Zdrój projektowi pn. "Zwiększenie dostępu obywateli i przedsiębiorców do cyfrowych usług publicznych w gminie Goczałkowice-Zdrój". Jest to strona internetowa, poprzez którą można szybko i łatwo załatwić wiele urzędowych spraw - bez wychodzenia z domu, siedząc przed komputerem, bez konieczności wizyty w urzędzie!

Jak to działa? Poprzez portal każdy zarejestrowany mieszkaniec może sprawdzić aktualne saldo zobowiązań wobec gminy, zapłacić online lub wygenerować druk przelewu do banku, uruchomić powiadomienia sms lub na adres mailowy o zbliżających się płatnościach, a także elektronicznie złożyć deklaracje, korekty, pisma.

To duże ułatwienie kontaktu z Urzędem Gminy. Projekt ma na celu także zwiększenie kompetencji cyfrowych mieszkańców i przedsiębiorców.

Jak zarejestrować się w Portalu podatnika? Wniosek można złożyć tradycyjnie (wydrukować i wypełnić formularz znajdujący się w załączniku oraz złożyć go osobiście w Urzędzie Gminy w celu potwierdzenia danych) lub drogą elektroniczną. W tym wypadku wymagany jest profil zaufany lub podpis kwalifikowany. Szczegóły dostępne są TUTAJ.

Przejdź do Portalu podatnika TUTAJ.

Projekt zrealizowany przez gminę Goczałkowice-Zdrój pn. "Zwiększenie dostępu obywateli i przedsiębiorców do cyfrowych usług publicznych w gminie Goczałkowice-Zdrój" był współfinansowany z funduszy unijnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa II "Cyfrowe Śląskie", Działanie 2.1 Wsparcie rozwoju cyfrowych usług publicznych.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.