pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 stycznia 2020
  • 12 stycznia 2020
  • wyświetleń: 9504

Wiemy, jak będzię się nazywał mały żubr, który urodził się w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj

Żubr urodzony w pszczyńskiej zagrodzie pokazowej ma już imię - PLESTOR. Wybrano je w konkursie, na który wpłynęło blisko 600 propozycji.

Żubr urodzony w pszczyńskiej zagrodzie pokazowej ma już imię: PLESTOR
Żubr urodzony w pszczyńskiej zagrodzie pokazowej ma już imię: PLESTOR · fot. Pokazowa Zagroda Żubrów


Przed ogłoszeniem werdyktu jury musiało sprawdzić w Księdze Rodowodowej Żubrów, czy imię nie jest już "zajęte". Ku szczęściu małego żubra - nie było. Wymogi konkursowe były dwa: imię musiało być rodzaju męskiego i rozpoczynać się od liter PL - zgodnie z oznaczeniem pszczyńskiej linii hodowlanej, której założycielami byli PLANTA i PLEBEJER.

Po długich naradach jury zdecydowało, że byk będzie miał na imię PLESTOR. W związku z tym, że ta propozycja pojawiła się dwa razy, zgodnie z regulaminem konkursu, odbyło się losowanie, które wyłoniło zwycięzcę. Został nim pan Mariusz z Pszczyny. Organizatorzy skontaktują się ze zwycięzcą, zaś pozostałym uczestnikom konkursu dziękują za tak liczny udział.

Przypomnijmy, że pod koniec października w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie przyszedł na świat mały żubrzyk. Niestety został on odrzucony przez stado. Jedynym rozwiązaniem było odseparowanie malutkiego byczka. Umieszczono go w odizolowanej zagrodzie. W dalszym ciągu przebywa z nim owieczka o imieniu Kropka.

BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj