pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 10 stycznia 2020
  • wyświetleń: 3383

W Pawłowicach w 2019 roku więcej urodzeń niż zgonów

Początek nowego roku to czas podsumowań. Analizując dane liczbowe dotyczące mieszkańców gminy Pawłowice podane przez Urząd Stanu Cywilnego w Pawłowicach, możemy stwierdzić, że przyrost naturalny jest dodatni i wynosi 36.

Od lat w gminie rejestruje się większą liczbę urodzeń niż liczbę zgonów. W roku 2019 urodziło się 187 dzieci, natomiast 151 osób zmarło. Częściej rodziły się dziewczynki - 100, niż chłopcy - 87. Pomimo, że przyrost naturalny jest dodatni, liczba urodzeń jest najmniejsza od 2003 r. Najczęściej nadawanymi imionami w gminie były: Emilia, Zofia, Zuzanna, Jakub, Mikołaj, Filip, Franciszek. Nietypowymi imionami, które zarejestrowano w USC były: Jeremi, Jowita, Rita. W ubiegłym roku 199 mieszkańców wstąpiło w związek małżeński.

W 2019 r. gminę Pawłowice zamieszkiwało łącznie z osobami zameldowanymi na pobyt czasowy 17 769 osób. Jeśli chodzi o liczbę mieszkańców od roku 2011 można zaobserwować tendencję spadkową. Najliczniej zamieszkanym sołectwem pozostaje od lat Osiedle Pawłowice - 5019 mieszkańców, zaś sołectwo Pniówek jest najmniejsze i ma tylko 519 mieszkańców.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.