pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 8 stycznia 2020
  • 9 stycznia 2020
  • wyświetleń: 26754

[WIDEO, FOTO] Ciężarówka w ogniu na DK-81 w Warszowicach

W środę, 8 stycznia około godziny 15:20 na DK-81 w Warszowicach doszło do pożaru samochodu ciężarowego wraz z naczepą. Interweniowali strażacy. Nie obeszło się bez poważnych utrudnień w ruchu.Kierowca zdążył opuścić kabinę i podjąć próbę gaśniczą - niestety bezskutecznie, bo pożar był już mocno rozwinięty. W momencie dojazdu pierwszego zastępu straży pożarnej, cały ciągnik siodłowy marki Volvo i część naczepy były pochłonięte ogniem. Akcja gaśnicza trwała kilkanaście minut. Nie ocalało zbyt wiele.

Pożar ciężarówki na DK-81 w Warszowicach - 8.01.2020 · fot. nadesłane przez czytelnika


Na naczepie pojazdu ciężarowego znajdował się towar spożywczy. Ładunek nadaje się do utylizacji. Przyczyny pożaru będzie wyjaśniać policja. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich i podejrzewa się zwarcie instalacji elektrycznej lub inny problem mechaniczny. W czasie trwania akcji gaśniczej wiślanka była zablokowana w obu kierunkach. Następnie przywrócono ruch w stronę Skoczowa.

Akcja usuwania ciężarówki na DK-81 w Warszowicach - 8.01.2020 · fot. pless.pl


Podczas skomplikowanej operacji usuwania pojazdu droga ponownie była zamknięta. Konieczne było rozstawienie dźwigu i załadowanie zestawu na tzw. "podczołgówkę" (naczepa niskopodwoziowa).

BM, sid / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.