pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 grudnia 2005
  • wyświetleń: 3573

Atak zimy w powiecie

Atak zimy w powiecie
Czy tegoroczna zima będzie podobna do tej z 2002 roku? Na zdjęciu ulica Karola Goli w Łące w styczniu 2002 roku · fot. pless.pl


Po wczorajszym ataku zimy, dziś na naszych drogach jest już lepiej. Śnieg przestał padać, wszystkie główne trasy są przejezdne. Ruch na głównych drogach województwa odbywa się płynnie, ale warunki jazdy wciąż są trudne - kierowcy muszą jeździć bardzo powoli.

Utrudniony jest dojazd do przejścia granicznego ze Słowacją, Korbielów-Żywiec. W nocy spadlo tam dużo śniegu. Pogranicznicy radzą korzystać z przejścia w Zwardoniu.

Wciąż ciężko jest na kolei. Na Podbeskidziu PKP odwołała pociągi pasażerskie z Wisły Uzdrowisko do Wisły Głębce. Na trasie są ogromne zaspy, z powodu śniegu i mrozu nie działają też niektóre urządzenia sterujące rozjazdami kolejowymi. Te pociągi, które jeżdżą spóźniają się nawet do 90 minut. Kłopoty mają też tramwaje.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje do użytkowników dróg, w szczególności kierowców pojazdów ciężarowych, o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drogach. Przypomina też, że jutro, od godz. 7:00 do godz. 22:00 obowiązywać będzie zakaz ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

A co czeka nas w najbliższych godzinach? Dzisiaj białym puchem sypnie na Podbeskidziu, a już po północy zima znowu zaatakuje i to na całym Śląsku.

Radio Mega FM

--------------------------

Informacja z 2005-12-30, godz. 8.45

Atak zimy w powiecie

franklyn: Droga do zapory Łąka-Poręba (ul. Karola Goli) była wczoraj nieprzejezdna. Z pól nawiało tyle śniegu, że porobiły się olbrzymie zaspy (pług miał duże problemy i nie dał rady)

śnieżynek: Droga Pszczyna - Goczałkowice - ulica Jeziorna, ta nad Zaporę z Osiedla Jasna, za Oczyszczalnią - zawiana - miejscami tylko jeden pas ruchu pośrodku. Nie ustawiono tam płotów i wiatr od Łąki nanosi zwały śniegu. Nic nie pomaga praca pługów

hehe: w środę jadę do budy do Tychów, wszystkie pociągi opóźnione na czas nieokreślony. Jadę z powrotem i jest to samo. Olałem siedzenie dwie i pół godziny (w każdą stronę) na dworcu i wczoraj i dzisiaj nie pojechałem.

dino: Najgorsze warunki panują chyba na osiedlu Piastów. Gdy 2 dni temu był silny wiatr porobiły się zaspy i kilka dróg wewnątrzosiedlowych było nieprzejezdnych, dopiero wieczorem pracownicy spółdzielni usuwali zaspy łopatami, gdyż żaden pług nie dał sobie z nimi rady


To na szczęście nie scenariusz z tegorocznej zimy, ale komentarze internautów portalu pless.pl z stycznia 2002 roku. Czy jednak grozi nam podobna sytuacja? Dzisiaj (piątek 30 grudnia) sytuacja jest zbliżona.

W nocy napadało kilkanaście centymetrów śniegu, a co najlepsze - śnieg pada dalej. Na drogach i chodnikach na prawdę trudno się poruszać. Jak informują nas internauci – droga krajowa nr 1 w Pszczynie jest całkowicie biała.

Drogowcy robią co mogą, ale po pierwsze - jest ich za mało, po drugie - droga ledwo odśnieżona za chwilę jest już biała...


ups / pless.pl

------------------------

Informacja z 2005-12-30, godz. 8.30

Koszmar na drodze

Od kilku godzin w całym województwie od Bielska Białej przez Katowice po Częstochowę intensywnie pada śnieg. Warunki drogowe są fatalne. Na drogi regionu wyjechało ponad osiemdziesiąt piaskarek i pługów.

Całkowicie zasypana jest nawet autostrada A4. Nie widać pasów ruchu, a samochody poruszają się w żółwim tempie. Na zjazdach do centrum Katowic co pewien czas tworzą się zatory. Podobnie wygląda trasa w stronę Warszawy i Bielska; tam dodatkowym utrudnieniem jest śnieg nawiewany na drogę z pół.

Na Podbeskidziu większość dróg zarówno głównych, jak i bocznych jest całkowicie biała. Niestety w ciągu najbliższych godzin w całym województwie śnieg nie przestanie padać.

Nadkomisarz Robert Piwowarczyk ze śląskiej drogówki apeluje do kierowców: Jeśli nie musicie nie wyjeżdżajcie dziś na drogi.

Synoptycy już wczoraj ostrzegali przed silnymi opadami śniegu i zawiejami, jakie dziś będą się przemieszczać nad południowymi i wschodnimi regionami Polski. Śnieg ma sypać przez cały dzień. Wiać ma też silny wiatr. Opady będą intensywne zwłaszcza na Śląsku w Małopolsce i na Podkarpaciu. Miejscami może spaść nawet 30 centymetrów śniegu.

Radio Mega FM

------------------------

Wiesz, które drogi są nieprzejezdne lub bardzo ciężko się po nich poruszać? - poinformuj o tym innych internautów za pomocą komentarzy do tej wiadomości. Zrobiłeś ciekawe zdjęcie - prześlij je do redakcji portalu pless.pl. Za wykorzystania zdjęcia otrzymasz klubowe punkty.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.